Magia sygnetu – jaki sygnet wybrać?

Podczas przygotowań do ślubu powszechnie przyjęło się, że to przede wszystkim Panna Młoda powinna skupić się na doborze odpowiedniej biżuterii, co – jak wiadomo – nie jest łatwym zadaniem. Co jednak w momencie, kiedy Pan Młody chce założyć sygnet? No właśnie: wypada, czy nie?

Odpowiadamy – tak!

Obecnie panuje tendencja do rezygnowania z biżuterii dla panów. Co więcej, w aktualnym protokole dyplomatycznym nawet zabrania się ich noszenia! Zapis ten dotyczy jednak ważnych wydarzeń państwowych i adresowany jest głównie do posiadaczy rodowitych sygnetów, którzy nie są nie są w żaden sposób spokrewnieni z rodem, do którego pierścień pierwotnie należał. Z kolei na mniej formalne, lecz równie uroczyste wydarzenia jakim są zaślubiny, taki element biżuterii jest jak najbardziej wskazany. Podkreśla bowiem przywiązanie Pana Młodego ze swoją rodziną i jest wyrazem szacunku kierowanym w ich stronę. Sygnety to także symbol elegancji i klasy – tym też odznaczają się pierścienie dostępne w salonach Sezam. Czeka tam na ciebie bogata kolekcja sygnetów męskich, zróżnicowanych zarówno pod względem kształtu, jak i sposobu wykończenia. Profesjonalna obsługa zapewni pomoc w wyborze odpowiedniego pierścienia, dzięki czemu ten niewielki drobiazg będzie idealnie komponował się ze ślubnym garniturem.

FOT. MAT. PRASOWE SEZAM

Czy pierścień ma znaczenie?

FOT.MAT.PRASOWE SEZAM

Słowo sygnet pochodzi z języka łacińskiego i dosłownie oznacza znak. Jego pierwotnym zastosowaniem było pieczętowanie dokumentów. Z czasem jego znaczenie uległo modyfikacji i tak oto poza sygnetami pojawiły się także pierścienie herbowe, pierścienie organizacji (symbolizują przynależność do danej grupy społecznej, np. pierścienie uczelniane), czy pierścienie okolicznościowe, charakteryzujące się obecnością zapisu upamiętniającym ważne wydarzenie.
Co ciekawe, można grawerować także i sygnety, chociaż obecnie jest to stosunkowo mało popularny trend. Jeżeli chcesz więc upamiętnić na swoim sygnecie datę najważniejszego dnia w waszym życiu, śmiało udaj się do jednego z salonów Sezam, gdyż tam taka usługa jest dostępna. Dzięki temu, przy każdym ponownym założeniu sygnetu, przypomnisz sobie te wyjątkowe chwile.

Złoto czy srebro?

FOT. MAT. PRASOWE SEZAM

Przy doborze sygnetu należy pamiętać o tym, że do mniej formalnego stroju bardziej pasuje złoto białe, platyna lub srebro niż złoto żółte. Pan Młody w dniu ślubu może także wybrać pierścień z tak zwanym „oczkiem” – musi jednak zwrócić uwagę na to, aby sygnet nie był przesadzony; może to bowiem za bardzo przykuwać uwagę. Warto także pamiętać o odpowiedniej jego lokalizacji – zaleca się by biżuterię tego typu ubierać na serdeczny palec lewej dłoni. W razie jakichkolwiek wątpliwości, o poradę możesz poprosić pracowników salonu Sezam, którzy chętnie udzielą odpowiedzi na nurtujące pytania.

FOT. MAT. PRASOWE SEZAM

Moment ślubu przypieczętowany jest zwykle obrączkami, które oznaczają początek nowej drogi we dwoje. Doskonałym ich uzupełnieniem, już dla samego mężczyzny, niech stanie się odpowiednio dobrany sygnet – wyznacznik elegancji i dumy.

www.jubilersezam.pl

 

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

PARTNERZY:

POLECAMY: