Książeczki nieoczywiste, czyli jak zająć dzieci na weselu?

Jeżeli wśród Waszych gości weselnych znajdą się także dzieci to stoicie przed trudnym wyzwaniem, aby zorganizować im czas. Nie każda para decyduje się na opiekę animatora dla najmłodszych. Możecie jednak sami z powodzeniem przygotować kilka atrakcji dla maluchów. Poznajcie nasze pomysły!

  • Kącik zabaw – warto zorganizować takie zabawki, które pozwolą dzieciom na wspólną zabawę. Unikniemy kłótni maluchów o jedyną lalkę albo misia. Klocki albo piłeczki będą dobrym pomysłem. Pamiętajcie przede wszystkim o tym, aby wszystkie gadżety były bezpieczne, dlatego koniecznie zapytajcie gości ile lat mają ich pociechy i dostosujcie zabawki do ich wieku.
  • Bańki mydlane – łapanie delikatnych banieczek potrafi zająć dzieciaki na godziny. Możesz zorganizować profesjonalny pokaz albo kupić każdemu dziecku maleńki słoiczek na wyłączność. Pamiętaj o bezpieczeństwie – zbyt małe szkraby mogą wpaść na pomysł picia płynu zamiast wydmuchiwania z niego baniek.
  • Zabawy na parkiecie – bardzo miłym gestem jest zorganizowanie na parkiecie zabawy tylko dla dzieci. Wystarczy zebrać maluchy w kółeczko i poprosić zespół o zagranie na przykład kaczuszek z dedykacją dla najmłodszych. Para młoda, która bawi się wśród dzieci jest naprawdę uroczym widokiem!
  • Sesja zdjęciowa – przygotuj kilka gadżetów, kostiumów albo farbek do twarzy i zorganizuj sesję tylko dla najmłodszych. Wspaniała pamiątka na lata gwarantowana a dzieci będą zachwycone.
  • Książeczki – stoliczek pełen kolorowych książeczek może być świetnym pomysłem dla spokojniejszych dzieci lub tych bardziej nieśmiałych. Modnym trendem są książki określane mianem liberatury (nie mylić z literaturą!), czyli takie, gdzie sama forma książki jest jej integralną częścią. Są to wszystkie ruszające się elementy, wydawane dźwięki, rozkładające się figurki, pluszowe lub pachnące strony oraz elementy, które dziecko może pociągnąć lub wprawić w ruch. Są niezwykle angażujące i ciekawe dla najmłodszych!

Organizując przyjęcie weselne warto zadbać o dobrą zabawę dla wszystkich gości, także dla tych najmłodszych. Choć wydaje się to trudnym zajęciem przy odrobinie kreatywności możemy z powodzeniem wymyślić mnóstwo atrakcji, które zachwycą maluchy. Nie ma nic bardziej uroczego niż uśmiechnięte szkraby na ślubnych zdjęciach!

 

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: