Kolor przewodni czerń – dlaczego warto łamać konwenanse?

Ślub i wesele to uroczystość, której często towarzyszą różnego rodzaju stereotypy i przesądy. Niewątpliwie jednym z nich jest unikanie koloru czarnego, zarówno przez gości jak i przez Pannę Młodą. Jednak warto pamiętać, że dzień ślubu powinien być wyjątkowy, a przede wszystkim zgodny z oczekiwaniami Pary Młodej, a nie utartymi schematami.

Kolor przewodni czerń? Dlaczego nie? Trzeba go tylko prawidłowo okiełznać.

Elegancja i klasa

Należycie do Par, które nudzi monotonia, kochacie eksperymentować, a pudrowy róż to zdecydowanie nie Wasza bajka? Poszukując koloru przewodniego zastanówcie się czy nie warto postawić na mocny i nieco kontrowersyjny akcent, jakim zdecydowanie jest czerń. Czarny kolor na weselu nie musi być ponury. Można ograć go w taki sposób, aby cała uroczystość zyska na elegancji, klasie i przede wszystkim oryginalności.

Czerń w idealnym połączeniu

Oczywiście nie każde wesele potrzebuje koloru przewodniego, jednak często wybierając konkretny styl uroczystości, motyw kolorystyczny narzuca się mimowolnie. Romantyczne wesela to niezmiennie róż i pastelowe odcienie, wesele rustykalne to kolory naturalne w ciepłych barwach, a klimat glamour to srebro i złoto. Można zadać sobie pytanie, gdzie jest miejsce na kolor czarny. Odpowiedź może ułatwić kilka sprawdzonych połączeń z czernią w roli głównej.

 

Róż nieco inaczej

Pierwsza propozycja na wykorzystanie czerni na weselu jest zestawienie jej z klasyką weselnych barw, czyli różem. Delikatność i subtelność, która potrafi pokazać nieco pazur to kwintesencja tego połączenia. Bukiety z pudrowych róż z czarną wstążką, czarne serwetki na różowym obrusie, czy czarne świece to coś co zaskoczy niejednego bywalca weselnych uroczystości. Można oczywiście wybrać mocny róż, ale zdecydowanie lepiej czarny komponuje się z pastelowymi odcieniami tego koloru.

 

Czarny w klimacie glamour

Nie da się ukryć, że złoto kojarzy się z królewskim weselem w stylu glamour, ale za dużo złota może trącić tandetą. Nie musząc rezygnować ze złotych dodatków można stworzyć eleganckie i bardzo stylowe wesele glamour. Wystarczy złote akcenty połączyć z stonowaną i klasyczną czernią. Chcąc uzyskać efekt nieco bardziej rustykalny można zestawić wspomniane kolory z zielenią, która ociepli całość i wprowadzi gości w bajkowy klimat.

 

Czarno na białym

Na sam koniec klasyka gatunku czyli czerń w połączeniu z bielą. Nie bez powodu w takich właśnie odcieniach najczęściej zestawiona jest para Młoda. Te barwy idealnie się łączą i są symbolem najważniejszych osób na weselu, czyli Pani Młodej i Pana Młodego. Wykorzystanie takich kolorów w dodatkach, bukiecie, dekoracjach stołów i torcie pozwoli na stworzenie efektu wow. Taki układ kolorystyczny będzie elegancki, klasyczny, czysty i bardzo prosty, ale z pewnością nie prostacki. Czerń na weselu może stworzyć uroczystość jakiej się nie zapomina i która wyróżnia się na tle innych.

 

Czarny kolor na weselu nie musi być zakazany, warto eksperymentować i bawić się dodatkami. Szablon idealnego ślubu nie istnieje bo dla każdego definicja tego dnia może być zdecydowanie inna.

 

FOT. Główne zdjęcie otwierające Dastian Kouhan

fot.Pinterest

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

PARTNERZY:

POLECAMY: