Jak znaleźć ciekawy pomysł na prezent?

Wybór prezentu dla Pary Młodej może stanowić problem dla wielu z nas. Nie chcemy dublować podarków a jednak pragniemy się wyróżnić i być oryginalni! Co w takim razie wybrać na taką okazję?

Przyjmując zaproszenie na uroczystość zaślubin, zastanawiamy się, co podarujemy oraz ile chcemy przeznaczyć na prezent. Oprócz kwiatów, wina czy kuponów lotto – o co często prosi Para Młoda na zaproszeniu, wypada podarować coś od siebie, od serca i z pomysłem. Modne stało się również tworzenie listy prezentów przez Pary Młode. Dzięki takiemu rozwiązaniu Młodzi mogą w elegancki sposób zasugerować gościom czego potrzebują, a jednocześnie upraszczają rodzinie i znajomym wybór prezentu.

fot. www.wyjatkowyprezent.pl

fot. www.wyjatkowyprezent.pl

Liczy się pomysł
Ale co Polacy najczęściej kupują na prezent ślubny, kiedy sami muszą go wybrać? Według statystyk, najczęściej zamiast włączyć kreatywność, idziemy na „łatwiznę” wybierając kopertę. Ma to jeden plus, mianowicie obdarowani sami wybierają, na co przeznaczą zebraną pulę. Tym samym pozbawiamy Młodych symboliki, niespodzianki, spontaniczności oraz świetnej zabawy jaką możemy im zafundować poprzez odkrywanie prezentu, lub jego przeżycie!

Kolejnymi prezentami jakie wybieramy są artykuły AGD, takie jak odkurzacz, żelazko, robot kuchenny, sokowirówka, ekspres do kawy, itd. Równie często decydujemy się na artykuły gospodarstwa domowego, na przykład kołdra, poduszki, pościel, ręczniki, serwis obiadowy, sztućce, serwis śniadaniowy, zestaw szklanek, kieliszków itp.

– Dostaliśmy różne prezenty, od odkurzacza po sztućce. Zdarzyło się nawet, że dostaliśmy dwa razy ten sam prezent, żelazko… Większość jednak to były pieniążki. Oczywiście wszystkie prezenty są trafione. Bardzo się z nich cieszymy, bo są praktyczne. W przyszłym tygodniu wprowadzamy się do naszego nowego mieszkania – mówi Ania, która dwa tygodnie temu wyszła za Łukasza.

fot. www.wyjatkowyprezent.pl

fot. www.wyjatkowyprezent.pl

Ile przeznaczyć na prezent?
Na prezent ślubny możemy spodziewać się różnego rodzaju książek i poradników. Również ozdób, takich jak obraz na ścianę czy zegar. Są to głównie prezenty o zastosowaniu praktycznym. Na pewno będą dobrym pomysłem dla Młodych, którzy po ślubie zamierzają zamieszkać razem w nowym mieszkaniu, które muszą wyposażyć. Do rzadziej spotykanych należą prezenty w postaci zorganizowanej wycieczki, którą można wykorzystać jako krótką podróż poślubną.

No właśnie, ile Polacy przeznaczają na prezent ślubny? Kwoty są zróżnicowane. Podstawowym kryterium jest jak bliskie są relacje między gośćmi a Panną czy Panem Młodym. Tak, jak zostało zasugerowane wyżej, najwięcej na prezent przeznaczają rodzice, dziadkowie oraz rodzice chrzestni. Następnie rodzeństwo i najbliżsi przyjaciele, świadkowie. Wiele Polaków stosuje zasadę „daję tyle, na ile mnie stać”. Jednak najczęściej spotykamy się z sumą 300-500 zł od pary. Zamożniejsi nie mają problemy, aby wydać ponad 1 000 zł.

W prezentach najfajniejsza jest niespodzianka! My dostaliśmy wystrzałowe prezenty. Przykładem może być ręcznie malowany serwis porcelanowy, czy… lot helikopterem! Nigdy tego nie zapomnę. Bardzo nam przypadły do gustu niestandardowe prezenty i myślę, że swoim bliskim zafundujemy podobne przeżycia na prezent. Cenimy sobie oryginalność – mówi Piotrek, świeżo upieczony mąż Mileny.

Jak widać pomysły mogą być bardzo różne – bardziej tradycyjne lub nowoczesne.

fot. www.wyjatkowyprezent.pl

fot. www.wyjatkowyprezent.pl

Postaw na oryginalność
W dzisiejszych czasach, kiedy postęp jest tak duży, kiedy mamy dostęp praktycznie do wszystkiego warto skorzystać z tych możliwości. – Każdy może stworzyć coś fajnego! Idąc na ślub, na ogół znamy państwa młodych. Wiemy co lubią, czym się interesują. I to wystarczy! Barierą nie jest już miejsce zamieszkania – mówi Michał Kaleta z firmy WyjątkowyPrezent.pl, która sprzedaje prezenty w formie przeżyć, jak pakiety SPA, jazdy sportowymi autami lub kursy dla dwojga. – W zależności od gustu Pary Młodej można wybrać spokojny, romantyczny weekend w hotelu w malowniczej okolicy, czy hotelu SPA. Hitem jest nauka masażu dla dwojga! Takie prezenty stają się coraz popularniejsze i z roku na rok możemy zaobserwować coraz większe zainteresowanie nimi – mówi Michał Kaleta.

W dzisiejszych czasach mamy duży wybór prezentów ślubnych, ale dalej nie wiemy co wybrać. Często to kwestia braku czasu, żeby zastanowić się co będzie najlepszym pomysłem. – Prezent ślubny powinien być na pewno wyjątkowy. W końcu to jeden z najważniejszych dni w życiu – podkreśla Michał Kaleta z Wyjątkowego Prezentu.

Karolina Zabiegałowska

wyjatkowyprezent_pl_pl

Podziel się ze znajomymi!
Tags:


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: