Klasyka w najpiękniejszym wydaniu

Klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Pasuje zawsze, wszędzie i do wszystkiego. Jest piękna i ponadczasowa. Decydując się na nią nie musimy obawiać się, że nie trafimy w gusta ukochanej.

Pierścionki oznaczają miłość dwojga ludzi – w końcu okrąg symbolizuje wieczność, ciągłość, wierność, trwałość i płodność. Już w starożytności zakładano je jako przypieczętowanie małżeństwa. Uważa się, że po raz pierwszy pierścionek zaręczynowy z brylantem został podarowany Marii Burgundzkiej przez arcyksięcia Maksymiliana Habsburga. W czasach nowożytnych szlachcice i mieszczanie ofiarowywali swym narzeczonym pierścionki podczas zrękowin, co było znakiem dla ewentualnych zalotników, że panna jest zajęta.

Fot. Mat. Prasowe Jubiler Schubert

Fot. Mat. Prasowe Jubiler Schubert

Wedle tradycji pierścionek zaręczynowy nosi się na palcu serdecznym, gdyż uważa się, że jego nerw biegnie aż do serca.

Wybór pierścionka zaręczynowego niejednego mężczyznę może przyprawiać o ból głowy. Kobiety przywiązują ogromną uwagę do szczegółów i warto, by wybierając pierścionek Panowie o tym pamiętali. Jak więc sobie poradzić, gdy do wyboru mamy tyle kształtów, kruszców, kamieni?

Fot. Mat. Prasowe Jubiler Schubert

Fot. Mat. Prasowe Jubiler Schubert

Przede wszystkim warto zrobić rozeznanie – przejrzeć biżuterię ukochanej, zobaczyć, jakie kolory lubi, czy preferuje złoto żółte, białe a może srebro? „Pożyczyć” jeden z pierścionków i z nim udać się do jubilera, by wiedzieć, jaki rozmiar zamówić. Podpytać także o preferencje związane z ulubionym kolorem, kamieniem – wszakże wybór jest ogromny: cyrkonie i diamenty, symbolizujące czystość i wierność, szmaragd oznaczający powodzenie, rubin namiętność, granat stałość i harmonię, i szafir umacniający związek. To tylko nieliczne z możliwości.

Fot. Mat. Prasowe Jubiler Schubert

Fot. Mat. Prasowe Jubiler Schubert

A gdzie najlepiej kupić ten jedyny i niepowtarzalny pierścionek?

Jubiler Schubert, zwany również „wirtuozem wśród jubilerów” jest firmą rodzinną, której początki sięgają XIX wieku. Dziś jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych, polskich marek jubilerskich. W ofercie firmy znajdziemy biżuterię każdego rodzaju: ślubną, wizytową, codzienną… Bogaty wybór pierścionków zaręczynowych zadowoli nawet najbardziej wymagające kobiety: znajdziemy tu modele klasyczne jak i nowoczesne, kolorowe, zaskakujące. Niezależnie od tego, czy twoja ukochana ceni tradycje, kocha się w minimalizmie czy przepychu – w sklepach Jubiler Schubert znajdziesz idealny pierścionek zaręczynowy, a ona z pewnością powie „tak”.

Paula Baran

___

logo

www.jubilerschubert.pl

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: