Jesienno-zimowe wesele w plenerze

Wiele przyszłych Par Młodych marzy o zorganizowaniu wesela w plenerze. Plener daje ogromne możliwości aranżacyjne i pozwala na stworzenie niespotykanego klimatu. Jednak nie jest to rozwiązanie idealne. Najczęstsze obawy, jakie towarzyszą osobom organizującym takie przedsięwzięcie, są związane z pogodą. Dlatego też, taka forma uroczystości zazwyczaj ma miejsce w miesiącach letnich. Nie oznacza to jednak, że pary organizujące wesele jesienią, a nawet zimą muszą zapomnieć o plenerowej zabawie. Jesienno-zimowe wesele w plenerze brzmi niewiarygodnie? A jednak! Jest to możliwe.

Gotowi na wszystko!

Pogoda zawsze może płatać figle, niezależnie od tego czy wesele odbędzie się środkiem lata, czy początkiem jesienni. Dlatego też zawsze trzeba być przygotowanym na nieprzewidziane zjawiska pogodowe. Przygotowanie wesela w plenerze to niemałe wyzwanie organizacyjne. Konieczne jest posiadanie planu awaryjnego na wypadek deszczu, śniegu czy gradu. Należy być gotowym na wesele w burzy a także podczas wichury. Namioty i zadaszenia, a także ciepłe okrycia to obowiązek, nawet jeżeli najbardziej sprawdzona pogoda zapowiada upalny dzień i noc.

 

Złota polska jesień – tło idealne

Plenerowe wesele jesienią może być pięknym i niezapomnianym przeżyciem. Złota polska jesień to sceneria idealna do zbudowania wyjątkowej i zjawiskowej atmosfery. Bardzo często jesienne dni są o wiele przyjemniejsze niż upały podczas pięknego i słonecznego lata. Jesienne tło pomoże stworzyć niecodzienny obrazek, a naturalne dodatki w postaci liści, jarzębiny i jabłek podkreślą charakter tego dnia. Goście podczas uroczystości weselnej schronią się w namiotach, w których można przygotować kraciaste koce, rozgrzewające napoje i świece.

 

Zimowy plener?

Ślub i wesele to wyjątkowy dzień, podczas którego każda Para Młoda chce się wyróżnić i stworzyć coś co na długo pozostanie w pamięci. Czasami warto sięgać po to, co nieoczywiste i nie bać się eksperymentować. Ślub i Wesele zimowe, które częściowo odbywa się w plenerze może być odpowiedzią na te oczekiwania. Zimą nie ma problemu z tworzeniem wyjątkowego klimatu już podczas uroczystości zaślubin. Krótki dzień wbrew pozorów, może być ogromnym atutem. Szybko zachodzące słońce pozwala na stworzenie niecodziennej aury. Można pokusić się o ślub w blasku świec, a goście mogą witać nowo zaślubionych z zimnymi ogniami w rękach. Panna Młoda może uatrakcyjnić swoją stylizację ciepłym futerkiem, chustą czy paltem. Kolorowe rękawiczki czy stylowe szale mogą nadać Parze Młodej charakteru. Dodatkowo na gości mogą czekać nietypowe plenerowe atrakcje, takie jak kulig czy ognisko.

 

Element zaskoczenia to coś co z pewnością gwarantują nieoczywiste rozwiązania weselne. Wesele w plenerze nie musi być zarezerwowane wyłącznie dla letnich miesięcy. Konieczne jest solidne przygotowanie dla tego typu rozwiązania w miesiącach jesiennych i zimowych, ale efekt końcowy jest wart tego wysiłku.

 

FOT. PIXABAY

 

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

PARTNERZY:

POLECAMY: