Jaki krem ujędrniający wybrać? Przygotuj skórę do sezonu letniego

Skóra traci swoją jędrność i elastyczność wraz z wiekiem. W jej strukturach spada bowiem wielkość i tempo naturalnej produkcji kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Jeśli problem ten dotyczy okolic brzucha, to oprócz naturalnego procesu starzenia się skóry istnieją też inne przyczyny powodujące utratę jej dobrej kondycji. Tak się dzieje często po ciąży, po zbyt intensywnym odchudzaniu lub w wyniku zaburzeń gospodarki hormonalnej. Czy istnieją kosmetyki, które przywrócą skórze dawny wygląd? Czy wystarczy zastosować krem ujędrniający lub balsam ujędrniający brzuch?

Dobre kosmetyki ujędrniające znacznie przyspieszają odzyskanie dobrej kondycji skóry, ale niestety żaden z nich nie zadziała od razu. Aby przywrócić skórze jędrność i sprężystość, potrzeba sporo czasu, systematyczności i determinacji. Kremy i balsamy ujędrniające działają zwykle powierzchniowo, bo cząsteczki tych preparatów są zbyt duże, by móc przeniknąć do głębszych warstw skóry. Zatem trzeba zdać sobie sprawę, że niezbędne będą także inne działania. Najlepsze efekty uda się osiągnąć wówczas, gdy pielęgnacja skóry będzie miała miejsce jednocześnie z przestrzeganiem zasad zdrowego trybu życia, odpowiedniej diety bogatej w białko i warzywa, a ubogiej w węglowodany i cukier oraz właściwej dawki codziennej aktywności fizycznej.

 

Co powinien zawierać krem ujędrniający lub balsam?

Krem lub balsam ujędrniający powinien zawierać witaminę F, która jest swoistą mieszkanką różnych kwasów tłuszczowych, takich jak chociażby nienasycony kwas omega-6, zwany kwasem linolowym, oraz kwas omega-3, nazywany linolenowym. Związki te sprzyjają nie tylko utracie kilogramów, ale także efektywnie regenerują skórę, stymulując ją do odnowy komórek.  Witamina F szybko i skutecznie poprawia elastyczność skóry, co jest widoczne w stosunkowo krótkim czasie.

Dobre preparaty kosmetyczne o właściwościach ujędrniających powinny też zawierać witaminy A i E. Pierwsza z nich, często w postaci retinolu, potrafi przywrócić prawidłową syntezę włókien kolagenowych, co umożliwia ponowne uzyskanie prawidłowej struktury warstw skóry i przywrócenie jej normalnego wyglądu. Naturalną produkcję kolagenu może też stymulować wiele innych substancji, a do nich można zaliczyć wyciąg z wąkroty azjatyckiej, alg morskich czy owoców ostropestu plamistego.

Z kolei witamina E odgrywa także ogromną rolę dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym. To ona jest w stanie zwalczać skutecznie wolne rodniki, które gromadząc się w skórze, uszkadzają wiązania włókien kolagenowych. Zniszczone włókna są bowiem odpowiedzialne bezpośrednio za utratę jędrności i sprężystości skóry. W kosmetykach ujędrniających niebagatelną rolę odgrywa też witamina C, bo ta wspiera naturalną produkcję kwasu hialuronowego, dzięki któremu w skórze zostanie zachowany dobry poziom nawilżenia.

 

Jak zadbać o skórę brzucha przed sezonem letnim?

Najlepszych efektów można się spodziewać wówczas, gdy zastosujesz dobry preparat kosmetyczny, taki jak chociażby balsam ujędrniający Avon wzbogacony kolagenem i elastyną. Balsam skutecznie przywraca jędrność i elastyczność skóry, nawilża ją i chroni przed wysuszeniem. Niezbędne jest także skorygowanie swojego jadłospisu, w którym prym muszą wieść warzywa, owoce oraz produkty dostarczające białko. Z codziennego menu należy wykreślić lub przynajmniej ograniczyć produkty zawierające cukier oraz węglowodany proste. Nie obejdzie się także bez codziennej aktywności fizycznej. Każdego dnia należy przeznaczyć co najmniej 30 minut na aktywność fizyczną, która powinna być umiarkowana i nie przeciążać organizmu.

fot. mat.prasowe firmy

 

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: