Jaka dobrać biżuterię na ślub?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu kobiet. Z tego powodu chcą one dopiąć ten dzień na ostatni guzik. Kiedy już znajdą wymarzoną suknię i buty, muszą zadbać o dodatki w postaci biżuterii. Jaka biżuteria do sukni ślubnej jest najlepsza? Jak ją dobrać? Podpowiadamy!

Biżuteria z diamentem, perły czy inne kamienie? Przed takim wyborem staje niejedna panna młoda. Ważne, by biżuterię dobrać zarówno do sukni, jak i do urody panny młodej.

Dodatki i biżuteria do sukni ślubnej – rodzaje

Biżuteria to bardzo pojemna kategoria dodatków, szczególnie jeśli mowa o biżuterii do sukni ślubnej. Wśród nich znaleźć można:

  • kolczyki – wiszące, sztyfty, okrągłe, podłużne, z perłą, z diamentem
  • naszyjniki – celebrytki, długie wisiory, krótkie łańcuszki zdobione kamyczkami
  • bransoletki – złote, srebrne, sznurkowe, rzemykowe
  • wpinki do włosów i spinki – wsuwki, ozdoby
  • diademy, korony i opaski.

Oczywiście do tego zestawu można dołożyć pierścionek, ale biorąc pod uwagę, że centrum biżuterii w tym dniu jest obrączka i pierścionek zaręczynowy, wprowadzanie dodatkowego pierścionka może wywoływać chaos. Lepiej więc wybrać inną biżuterię.

Jaka biżuteria do sukni ślubnej?

Biżuteria do sukni ślubnej to jednak nie taka oczywista sprawa. Trzeba mieć bowiem na uwadze kilka aspektów:

  • rodzaj sukni
  • kolor sukni
  • kolor włosów i ich długość
  • typ urody
  • kształt twarzy.

Rodzaj sukni

Największe znaczenie ma oczywiście rodzaj sukni. Obecnie na rynku można dostać zarówno suknie proste i skromne, jak i bogato zdobione albo wręcz „księżniczkowe”. I to pierwszy wyznacznik tego, jaką biżuterię do sukni wybrać. Zasada jest prosta – jeśli masz prostą suknię, możesz pozwolić sobie na zdobioną i finezyjną biżuterię (np. z diamentami), która uzupełni całość, natomiast w przypadku bardzo zdobionej sukni – np. z koronkami czy koralikami i brokatem, lepszym wyborem będzie biżuteria prosta w swej formie. Inaczej możemy doprowadzić do efektu kiczu.

Kolor sukni

Kolejna ważna sprawa to kolor sukni ślubnej. Najczęściej mówi się, że jest ona biała, ale biel ma też swoje odcienie i w rzeczywistości suknia może być w zimnym odcieniu, np. śnieżno biała i wówczas bardziej będzie pasować biżuteria srebrna albo w odcieniu ciepłym – suknia kremowa, ivory, brzoskwiniowa, a wtedy lepszym rozwiązaniem jest biżuteria złota.

Kolor włosów i ich długość

Jeśli Twoje włosy są ciemne i planujesz dodać do nich ozdobną spinkę lub opaskę, nie ma znaczenia co wybierzesz – każda biżuteria będzie się idealnie odznaczać. Jeśli jednak masz jasne blond włosy, może się okazać, że potrzebna będzie ciemniejsza ozdoba, która nie zgubi się wśród jasnych włosów.

Typ urody

Typ urody to także istotny element. Jasna karnacja lepiej wygląda w innej biżuterii niż karnacja ciemna. Wiele też zależy od tego, czy chcesz rozjaśnić twarz, nadać jej ciemniejszego akcentu czy podkreślić ciemne i wyraźne rysy.

Kształt twarzy

Ostatni, ale bardzo istotny aspekt to kształt twarzy. Może ona być okrągła, owalna, kwadratowa lub trójkątna, a to spore wyzwanie w wyborze biżuterii. Warto jednak pamiętać, że okrągła twarz lepiej wygląda w połączeniu z długimi kolczykami i naszyjnikami, które optycznie ją wyszczuplą, natomiast do twarzy podłużnej lub trójkątnej lepsze są kolczyki geometryczne lub koła o odpowiednim rozmiarze.

Niezależnie od tego, na jaką biżuterię się zdecydujesz, pamiętaj, by nie przesadzić. Biżuteria do sukni ślubnej to jedynie dodatek i tą myślą warto się kierować.

Jeśli nie wiesz, gdzie i jaką biżuterię kupić, sprawdź ofertę sklepu internetowego Milloni: https://milloni-jubiler.pl/kamien/bizuteria-z-diamentem/

 

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

PARTNERZY:

POLECAMY: