Jak wybrać idealnego fotografa ślubnego?

Problem wyboru fotografa ślubnego jest bardzo istotny – zdjęcia są bowiem pamiątką na długie lata. Warto dołożyć starań i poświęcić trochę czasu, aby znaleźć człowieka, który nie tylko poprawnie udokumentuje całą uroczystość, ale będzie też potrafił uchwycić na fotografiach emocje. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

  1. Przejrzyj portfolio. Od tego należy zacząć. Jeżeli zdjęcia wykonane przez danego fotografa nie podobają Ci się, jest duże prawdopodobieństwo, że z Waszych ujęć również nie będziesz zadowolona.
  2. Zapytaj o doświadczenie. Ilość przyjęć, na których pracował dany człowiek wpływa na jego doświadczenie – im większe tym prawdopodobnie lepsze zdjęcia wykona. Ważna jest nie tylko ogólna ilość imprez, ale ślubów jako takich – każda uroczystość ma swój charakter i sesje ślubne wymagają szczególnych umiejętności.
  3. Zobacz, jak pracuje. Wskakuje na stołki, aby lepiej uchwycić moment? Nie boi się wygłupiać w poszukiwaniu jak najlepszej perspektywy? Świetnie! Ludzie pracujący z entuzjazmem wykonują swoje obowiązki lepiej i bardziej kreatywnie. To widać na zdjęciach!
  4. Zapytaj o zaświadczenie z kurii. Często jest to dokument wymagany, kiedy fotograf chce robić zdjęcia w trakcie mszy ślubnej. Takie zaświadczenie potwierdza, że dana osoba wie, jak należy zachowywać się w kościele, aby efektywnie pracować i nie zakłócać uroczystości.
  5. Poznajcie się! Fotograf to osoba, która będzie Wam towarzyszyła w bardzo intymnych i emocjonujących chwilach. Powinna mieć Wasze zaufanie i umieć zachować się taktownie w każdej sytuacji. Dobrze, jeśli poświęcicie trochę czasu na rozmowę, omówicie wizję sesji a idealną sytuacją jest, jeśli się po prostu polubicie.

Katarzyna Pyrchała wykonuje klimatyczne fotografie, potrafi uchwycić ulotne emocje i doskonale zna potrzeby par młodych. Zdecydowanie polecamy!

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

PARTNERZY:

POLECAMY: