Jak wprowadzić świąteczny nastrój na wesele?

Wesele w okresie zimowym to wyzwanie dla przyszłej Pary Młodej. To czas, kiedy aura za oknem nie pozwala nam na urządzenie przyjęcia na zewnątrz, zatem musimy postarać się o wyjątkową atmosferę sali weselnej. Świąteczny nastrój będzie idealnym sposobem na to, aby wprowadzić na wesele niezapomniany, ciepły i pełny magii klimat!

Kamila Wiśmierska

Jak wprowadzić świąteczny nastrój do sali weselnej? Prezentujemy kilka inspiracji dla ceremonii w świątecznym klimacie.

Świąteczny nastrój możemy uzyskać dzięki wprowadzeniu kilku elementów, które oddadzą ciepło domowego ogniska i stworzą przytulną atmosferę. Pierwszym z nich są choinki – to one jako pierwsze kojarzą się z zimowym okresem i świętami Bożego Narodzenia. Warto wprowadzić je do sali weselnej jako element dekoracji – są piękne, dorodne i reprezentatywne – takie drzewka ozdobią i ocieplą klimat ceremonii.

FOT. PINTEREST

Zimowa florystyka przywodzi na myśl nie tylko drzewka choinkowe. W świątecznym okresie ważnym punktem w przystrajaniu wnętrz jest jemioła. To tradycyjna roślina, która według wierzeń posiada magiczne moce, przynosi szczęście gospodarzom i spełnia marzenia. Na zimowym weselu nie może więc zabraknąć całującej się pod jemiołą Pary Młodej. Im więcej jemioły, tym lepiej.

FOT. PINTEREST

Istotnym elementem na przyjęciu weselnym jest oświetlenie. Aby nadać wnętrzu magiczny nastrój kojarzący się ze świętami dodajmy jak najwięcej świetlnych girland, lampek – także tych choinkowych – oraz mnóstwo tradycyjnych świec. Możemy przystroić nimi zarówno dekoracje stołów, powiesić u sufitów całej sali, czy stworzyć wyjątkową ściankę z wodospadem wiszących lampek. Ciepłe, przygaszone światło stworzy niepowtarzalną, intymną i nastrojową atmosferę.

FOT. PINTEREST


FOT. PINTEREST

Tradycyjne, świąteczne dekoracje możemy także wykorzystać na stołach – w tym przypadku sprawdzą się kolory złota, zieleni i bordo. W połączeniu z brokatowymi dodatkami, białymi obrusami  i ciepłym światłem świec wprowadzą na stoły atmosferę wigilijnej wieczerzy w domowym ognisku.

FOT. PINTEREST


FOT. PINTEREST

Świetnym sposobem na to, aby oddać świąteczny nastrój na przyjęciu weselnym będą również odpowiednio udekorowane krzesła Pary Młodej. W tym przypadku pomysłów jest mnóstwo, a im bardziej kreatywne i zabawne ozdoby, tym ciekawiej! To właśnie siedziska Młodych muszą wyróżniać się wśród setek innych. Mamy zatem ogrom inspiracji – od tych bardziej zabawnych, jak obicie krzeseł grubymi, zimowymi kocami w kratę z napisem Mrs & Mr – po eleganckie, złote napisy umieszczone w stroiku świątecznym z gałązek choinkowych i jarzębiny.

FOT. PINTEREST

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: