Jak radzić sobie ze stresem w dniu ślubu?

Dzień ślubu nie zdarza się co roku, oczywiście od każdej reguły są wyjątki, ale w znacznej większości ten dzień jest tylko raz w życiu. Dlatego też nie ulega wątpliwościom, że wiąże się z tym sporo emocji i napięć. Każda Para Młoda chce wypaść jak najlepiej i zadowolić każdego z przybyłych gości. Dodatkowo jest to bardzo ważna życiowa decyzja, co także zwiększenia poziomu stresu.

Każdego nie zadowolicie

Pierwsza rzecz, jaką należy sobie uświadomić planując ślub, to fakt, że nie da się dogodzić każdemu. Ludzie są bardzo różni, każdy docenia co innego, ma inne priorytety i gusta. Nie jest się w stanie wpasować w oczekiwania każdego gościa. Najważniejsze, aby robić wszystko w zgodzie z samym sobą i z własną wizją tego dnia. Takie nastawienie znacznie ułatwia organizację i pozwala na zmniejszenie napięcia w dniu ślubu.

Przygotuj harmonogram Dnia Ślubu

Profesjonalni organizatorzy ślubów zawsze przygotowują szczegółowy plan tego dnia. Pozwala to nie tylko na lepszą organizację, ale także na zmniejszenie niepotrzebnej nerwówki. Chaos jest elementem, który może wprawić w jeszcze większe zdenerwowanie. Dlatego też plan działania pozwoli zapanować nad chaosem, a co za tym idzie także nad stresem. Ponadto, nawet jeżeli dojdzie do małej wpadki, to będzie ona zauważalna wyłącznie przez organizatorów, czyli Parę Młodą.

Pamiętaj o tym co najważniejsze

Oczywiście ślub i wesele jest wielkim przedsięwzięciem i imprezą, która składa się z wielu elementów, ale….w tym dniu najważniejsza jest miłość i jej celebrowanie. Dzień ślubu to świętowanie i niezapomniane emocje. Stres i niepotrzebne zdenerwowanie szybko minie, jeżeli popatrzysz na swoją drugą połówkę i zobaczysz w oczach pełnię miłości. Cieszcie się tym dniem i odpuście sobie perfekcję – bo ona nie istnieje.

Korzystaj ze wsparcia

Stres może być największym wrogiem Pary Młodej, ale nie można doprowadzić do tego aby opanował tę piękną uroczystość. Jednym z lepszych sposobów na zneutralizowanie stresu jest przerzucenie części odpowiedzialności na kogoś innego. Można zatrudnić profesjonalistę, który zorganizuje ślub od A do Z i będzie koordynował wszystko w dniu ślubu.  Jednak można też podzielić obowiązki wśród bliskich i nie martwić się o wszystko samodzielnie.

Stres może być mobilizujący, ale także może zepsuć klimat ślubu. Dlatego trzeba podejść do wszystkiego z lekkim dystansem i nie starać się być idealnym. Są rzeczy na które nie ma się wpływu, dlatego nie ma sensu się nad nimi rozwodzić. Trzeba cieszyć się każdym momentem, ponieważ są one bardzo ulotne i później zostają jedynie na fotografii.

fot. pinterest

Podziel się ze znajomymi!
Tags:
,


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: