Jak dobrać bukiet do ślubnej sukienki?

Piwonie, róże, frezje, stokrotki, tulipany, a może jaskry? Wybór jest naprawdę trudny, tym bardziej, że dokonać musi go z reguły sama Panna Młoda. Pan Młody zdecydowanie woli udzielać się w bardziej męskich zadaniach, jak np. wybór auta. Jeśli już jednak uda się ustalić rodzaj roślinności, pojawi się kolejny dylemat – jaki wybrać kształt bukietu, aby doskonale uzupełniał ślubną stylizację? Drogie Panie, nie zostawię Was z tym same!

Bukiet półokrągły

            To bez dwóch zdań jeden z najpopularniejszych kształtów bukietów ślubnych. Jest on półokrągły, niemal kolisty. Takie wiązanki są z reguły małe, ich średnica wynosi około 20-30 cm. Ostateczny rozmiar warto jednak dopasować do wzrostu. Wysokie Panny Młode mogą pozwolić sobie na nieco większą kompozycję. Mimo wszystko, należy pamiętać, że w bukiet półokrągły idealnie wkomponują się kwiaty z mniejszymi pąkami. Jeśli twoja suknia to prosty, dopasowany gorset oraz zdobna, wyszukana spódnica, taki bukiet będzie stanowić rewelacyjne dopełnienie.

fot. Pinterest

Bukiet eko

            Bukiet eko jest bez wątpienia najbardziej ekonomicznym wyborem, jednak nie mniej efektownym. Panny Młode najczęściej decydują się na sezonowe kwiaty. Piękne wiązanki mogą powstać z niewyszukanej gipsówki czy gałązki hortensji. Prosty bukiet eko zdecydowanie wspaniale zaprezentuje się w towarzystwie sukienki w stylu boho-chic oraz hippie.

fot. Pinterest

Bukiet kaskadowy

            Niech nie kusi Was stwierdzenie, że to przestarzały trend… Drogie Panny Młode, spływający bukiet ślubny wraca do łask! W bukietach kaskadowych dominują kwiaty o długich i miękkich pędach oraz gałązki eukaliptusa czy ruskusa, które wydłużają kompozycję. Ten rodzaj bukietu świetnie nada się dla Panien, które postawiły na długi tren oraz welon. Z drugiej strony, kaskada jest bardzo tradycyjnym rozwiązaniem, dlatego dobrze zaprezentuje się w dłoniach Panny Młodej w sukience o nowoczesnym kroju.

fot. Pinterest

Bukiet asymetryczny

            Asymetria króluje. Właśnie ten typ jest jednym z najpopularniejszych w ostatnich sezonach. Jego główną zaletą jest swoboda – kwiaty mogą mieć różną wielkość i długość, a co więcej, układać się w dowolny kształt. Taki pozorny, florystyczny chaos świetnie współgra z prostymi sukienkami, również tymi z dodatkiem koronki.

fot. Pinterest

Pomander

            Jest to typ bukietu, który przypomina kulę kwiatową. Tworzy się go poprzez odpowiednie ułożenie łodyg. To zadanie dla prawdziwego perfekcjonisty! Bukiet typu pomander najpiękniej wygląda, kiedy jest skomponowany z jednego gatunku kwiatu, w jednolitej kolorystyce. Na jego wybór powinny zdecydować się Panny Młode, które myślą o sukience w stylu retro.

 

Jak widać, zasada doboru odpowiedniego bukietu do ślubnej sukni jest jednak całkiem prosta. Im bardziej spektakularna jest suknia, tym skromniejszy powinien być bukiet. I na odwrót.

 

Magdalena Augustyn

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: