Jak dbać o sylwetkę przed ślubem?

Przygotowanie sylwetki przed ślubem, często wiąże się z restrykcyjnymi dietami i wysiłkiem ponad siłę, tylko po to, żeby osiągnąć swój cel. Niestety jest to jedno z gorszych rozwiązań, które często sprawiają, że Młodzi tracą dużo energii, są zmęczeni, a ich skóra wygląda niezdrowo i mało promiennie. Racjonalne podejście do tematu, pozwoli wyglądać atrakcyjnie, ale także zdrowo i zyskać dodatkowe pokłady energii.

Zrezygnuj z niezdrowych przekąsek

Pierwszy krok, który pomoże dbać o sylwetkę przed ślubem, to wyeliminowanie z diety podjadania. Mowa oczywiście o niezdrowych przekąskach, a także mocno przetworzonym jedzeniu. Takie dania niestety nie dostarczają wartości odżywczych, a dodatkowo wpływają na złą jakość skóry i szybsze zmęczenie.

Zmniejsz lub ogranicz spożywanie alkoholu

Nie da się ukryć, że alkohol to puste kalorie, które mają bardzo negatywne wpływ na cały organizm. Relaks powodowany wypiciem drinka jest jedynie pozorny, a negatywne efekty można odczuwać przez kilka dni. Jeżeli nie można oprzeć się rozluźnieniu z procentami, lepiej sięgać po kieliszek wytrawnego wina.

Nie pomijaj posiłków

Głodówki to jedna z gorszych metod walki z nadprogramowymi kaloriami. Jedynie zbilansowane posiłki mogą przynieść zdrowy spadek wagi. Należy pamiętać o przygotowaniu posiłków, które będą powodować ujemny bilans kaloryczny. Jeżeli samemu trudno jest określić swoje zapotrzebowanie, dobrze jest skorzystać z porady specjalisty, który pomoże przygotować odpowiedni plan żywieniowy, będący racjonalny i odpowiednio dopasowany do konkretnej osoby.

Nawadniaj się!

To zasada, która jest podstawą zdrowego stylu życia. Każdego dnia powinno dostarczać się do organizmu odpowiednią dawkę wody. Najlepiej jeżeli jest to zwykła niegazowana woda źródlana, której właściwości nawadniające są najlepsze. Można także sięgać po wody alkaliczne, które mają jeszcze więcej pozytywnych skutków. 

Bądź aktywny

Nie ma wytycznych, które powiedzą jaki sport przed ślubem jest najlepszy. Zdecydowanie każda aktywność, będzie miała pozytywny wpływ na sylwetkę. Można spacerować, jeździć na rowerze, pływać, uprawiać jogę czy trening siłowy. Niezależnie od formy, warto pamiętać o regularności tak, aby każdego dnia dostarczać sobie odpowiednią dawkę ruchu.

Dbanie o sylwetkę przed ślubem, nie musi kojarzyć się z nieprzyjemnym czasem. Warto wypracować w sobie zdrowe nawyki, które będą miały szanse przetrwać także po ślubie.

fot. Pixabay

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

PARTNERZY:

POLECAMY: