IX Festiwal Kuchni Greckiej – kolejny sukces Teo Vafidisa

26 marca 2014 roku odbył się IX Festiwal Kuchni Greckiej, który stał się tradycją pierwszego dnia EuroGastro w Warszawie. Festiwal ten którego pomysłodawcą i organizatorem jest Theofilos Vafidis – znany i ceniony Mistrz i Doradca Kulinarny. Jest to cykliczne wydarzenie mające na celu propagowanie w Polsce tradycyjnej kuchni greckiej i oryginalnych produktów.

Jak co roku 12 kucharzy z całej Polski pod fachowym okiem międzynarodowego Jury oraz pod przewodnictwem Jerzego Pasikowskiego – Prezesa Kapituły Fundacji Klubu Szefów Kuchni zaprezentowało swoje zdolności na konkursie kulinarnym, który nominowany jest do Kulinarnego Pucharu Polski 2014.

Fot. Mat. Prasowe Festiwal Kuchni Greckiej

Fot. Mat. Prasowe Festiwal Kuchni Greckiej

Inauguracji Festiwalu dokonała Pani Tasia Athanasiu Ambasador Grecji w Polsce oraz Ambasador Republiki Cypryjskiej w Polsce Pan Andreas Zenonos. Swoją obecnością zaszczycił również Mnich ze świętej Góry Athos o. Epifanios Milopotaminos, który jest Szefem Kuchni Klasztoru, członkiem Chef’s Club of Greece i autorem wielu książek kucharskich. Na wszystkich odwiedzających czekała wyśmienita kawa o którą zatroszczyło się Delonghi Polska, greckie oryginalne przysmaki The Greek Gourmet i wiele innych niezapomnianych atrakcji. Ogłoszenie wyników konkursowych, wręczenie nagród, upominków i podziękowań odbyło się na Uroczystej Gali w Klubie Galop.

Fot. Mat. Prasowe Festiwal Kuchni Greckiej

Fot. Mat. Prasowe Festiwal Kuchni Greckiej

Laureatką IX Festiwalu Kuchni Greckiej jest Sylwia Bukała z Warszawy reprezentująca Firmę Do&Co Poland Sp. z o.o. Miłość do Grecji towarzyszy jej od pierwszej edycji Festiwalu, który odbył się w Hotelu Warszawianka w Jachrance. W nagrodę otrzymała m.in. wyjazd tygodniowy na grecka wyspę Andros dla 2 osób ufundowany przez Biuro Podróży Hellas Travel oraz rejs jachtem motorowym po jeziorze zegrzyńskim dla dwojga.

Fot. Mat. Prasowe Festiwal Kuchni Greckiej/ Zdobywczyni I miejsca - Sylwia Bukała

Fot. Mat. Prasowe Festiwal Kuchni Greckiej/ Zdobywczyni I miejsca – Sylwia Bukała

II miejsce zajął Dariusz Kuduk z Hotel Grand Sal w Wieliczce a zdobywcą miejsca III jest Dominik Kloc z Dworku New Restaurant w Bielsko-Białej.

Organizatorzy akcji składają szczególne podziękowania Partnerom, Uczestnikom oraz Gościom i już zapraszają na X jubileuszowy Festiwal Kuchni Greckiej podczas Targów Eurogastro 2015.

fkg

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: