Idealny garnitur na ślub – na co zwrócić uwagę?

Najczęściej pierwsze skojarzenie ze słowem „ślub” to suknia panny młodej. I nic dziwnego! Kobieca oprawa od wieków jest w tej kwestii dużo bardziej widowiskowa i skupiająca uwagę. Sytuacja wydaje się dużo prostsza, jeżeli chodzi o mężczyzn. Zasadniczym problemem jest jedynie dobór koloru garnituru bądź rozstrzygnięcie sporu: krawat czy muszka? Na co zatem zwrócić uwagę, aby w dniu swojego ślubu nie być „przebranym”? Podpowiadamy!

Po pierwsze warto określić kolorystyczną spójność. Są pewne ponadczasowe połączenia, które wyjątkowo dobrze wyglądają razem, np. ciemny granat będzie fantastycznie współgrał z klasyczną bielą sukni. Jeśli natomiast suknia ma cieplejszy odcień, jak ecru, warto wybrać garnitur w tonacji beżu lub brązu. Strona, która odważy się na kolorystyczne ekstrawagancje powinna być tonowana przez partnera, aby uniknąć efektu tandety. Parom, które nie mają wyczucia estetyki zaleca się klasykę – to zawsze eleganckie wyjście.

Kolejnym krokiem jest określenie cech charakterystycznych sylwetki. Główne zadanie to zamaskowanie mankamentów i wydobycie zalet, dlatego praktycznie każdy może prezentować się doskonale. Panowie tędzy i niscy będą dobrze wyglądali w jednorzędowych, dopasowanych marynarkach w ciemnych kolorach. Najlepiej, jeśli są nisko zapinane. Powinni z kolei wystrzegać się dwurzędowych, jasnych, długich marynarek, które są szerokie w ramionach. Należy unikać także zbyt szerokich garniturów.

Z kolei szczupli, niscy panowie będą się świetnie prezentowali w marynarkach jednorzędowych, nisko zapinanych, w tym samym kolorze, co spodnie. Nie służy im za to czarny kolor i zbyt duża ilość materiału. Krótkie nogi optycznie wydłuży krótka marynarka i spodnie bez mankietu.

Dla mężczyzn wysokich i dobrze zbudowanych nie są odpowiednie mocno dopasowane i jasne garnitury oraz dwurzędowe marynarki. Panowie o imponującym wzroście i szczupłej sylwetce będą dobrze wyglądali w przedłużanej marynarce oraz spodniach z wysokim stanem. Nie służą im podłużne prążki i czarny kolor.

Liczy się także materiał, z którego garnitur jest wykonany. Mnący się materiał lub ten kompletnie nieprzewiewny mogą zepsuć samopoczucie. Warto zapoznać się z limitowaną kolekcją firmy Lancerto. Połączenie ponadczasowej elegancji, najwyższej jakości oraz trendów modowych to jej znaki rozpoznawcze.

Należy pamiętać, że doskonale dobrany garnitur to nie tylko kwestia wyglądu, ale również pewności siebie. Czas, który poświęcimy na tę decyzję na pewno zaprocentuje – dobre samopoczucie na własnym weselu to przecież podstawa!

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

PARTNERZY:

POLECAMY: