Horoskop dla zakochanych na 2019 rok

Uczucia pod władzą Merkurego

Horoskop dla zakochanych i zaręczonych 21.03.2019 – 20.03.2020

 

Dawne reguły astrologiczne przypisywały kolejnym latom kalendarzowym władzę określonej planety. Poczynając od pierwszego dnia wiosny roku 2019, aż do ostatniego dnia zimy roku 2020 najsilniejszy będzie wpływ Merkurego, najbliższej Słońca planety, noszącej imię antycznego bóstwa – pośrednika pomiędzy nieśmiertelnymi bogami z Olimpu a światem ludzi. Merkurego przedstawiano jako młodego mężczyznę w podróżnej tunice, o stopach obutych w skrzydlate sandały, z laską wędrowca w dłoniach.

 

Posągi Merkurego stawiano w Rzymie przy drogach łączących duże miasta, ważnych traktach handlowych, placach targowych. Merkury opiekował się w mitologii antycznej wędrowcami, kupcami, pisarzami, heroldami ogłaszającymi na placach miast i wsi ważne dla społeczności nowiny. Stąd w późniejszych czasach sługami Merkurego nazywano dziennikarzy i pracujących w profesjach polegających na pośredniczeniu między władzą a społeczeństwem.

Rok Merkurego sprzyja zawieraniu nowych znajomości, nawet osoby będące z natury introwertyczne stają się bardziej otwarte i chętne do kontaktów. Podróże, wycieczki, liczne zebrania czy to w celach towarzyskich, lub też by spotkać się z ludźmi o podobnych zainteresowaniach i poglądach na rozmaite dziedziny społecznego życia – wypełniać będą czas. Przy takich okazjach łatwo zawierać nowe znajomości mogące przekształcić się w przyjaźń bądź związek emocjonalny – chociaż nie od razu. Wzajemna bliskość rodzić się będzie stopniowo podczas rozmów na interesujące tematy, uprawianiu wspólnego hobby, poznawaniu swoich zamiłowań. Teraz liczyć się będzie inteligencja, poczucie humoru, błyskotliwość i pogoda ducha.

W roku Merkurego ważny dzień tygodnia to środa – szczególnie jeśli przypada 5, 12, 15 lub 17 dnia miesiąca. Wtedy warto podejmować istotne dla dalszego życia decyzje – zarówno w sferze spraw osobistych, jak i wszelkich innych.

Kto wierzy w moc minerałów – talizmanów, niech w roku Merkurego wspiera się dobrym wpływem jaspisu, cytrynu, chryzolitu, topazu, oliwinu, tygrysiego oka. To piękne ozdobne kamienie, a nosić je można zarówno jako biżuterię – najlepiej w srebrnej oprawie bądź oszlifowane bryłki położone tam, gdzie przebywamy w ciągu dnia.

A jak przedstawiają się sprawy osobiste urodzonych pod wpływem dwunastu znaków Zodiaku podczas trwania roku Merkurego?

 

Baran [21.03 – 20.04]

Jeśli tego pragniesz, będziesz mieć szansę na zawarcie ważnej i bliskiej znajomości, która dość szybko zmieni się w trwały związek. Decyzja o życiu we dwoje zapadnie nagle, a data ślubu nie będzie odległą w czasie.

Najlepszy okres: 14 – 28.04.2019 roku.

 

Byk [21.04 – 21.05]

W roku 2019 – rozglądaj się wokół, poznawaj nowych ludzi, rozszerzaj krąg znajomych, najlepiej biorąc udział w spotkaniach ludzi o podobnych zainteresowaniach lub poglądach społecznych czy politycznych. Jeżeli jesteś w związku, który wydaje Ci się właściwym, poczekaj z ostateczną decyzją do początku 2020 roku – w marcu nadejdzie odpowiedni czas.

Najlepsze dni: 2 – 19.03.2020 roku.

 

Bliźnięta [22.05 – 21.06]

To twój rok. Merkury będący władcą Twojego znaku włada dwunastoma miesiącami od wiosny 2019 – do zimy 2020. Teraz przeprowadzisz swoje zamiary, spełnią się plany i marzenia. Otwórz się na nowe znajomości, podróżuj, poznawaj naturę innych stron i wierz, że przed Tobą wiele dobrych chwil także i w sferze osobistych przeżyć.

Najlepszy czas: 6 – 28.09.2019 roku.

 

Rak [22.06 – 22.07]

Zmienne nastroje i potrzeba dokonania zmian tak w najważniejszych, jak i mniej istotnych sprawach będą Ci towarzyszyć przez cały rok pod panowaniem Merkurego. Jeśli nie odpowiada Ci wykonywana praca, miejsce zamieszkania, aktualny związek (szczególnie niezalegalizowany), teraz nadszedł właściwy moment, aby to zmienić. Będą liczne okazje ku temu – nawet jeśli teraz wydaje Ci się, że nie jest to możliwe.  Uwierz w swoje możliwości i nadejście dobrych zmian w niedalekiej przyszłości.

Najlepszy czas: 28.06 – 20.07.2019 roku.

 

Lew [23.07 – 22.08]

Wiele okazji do przeżywania nieznanych wcześniej sytuacji – otworzysz się na obce Ci dotąd dziedziny życia i doznania. Dobry czas na bliższe i dalsze podróże. Jeśli tego pragniesz, możesz wyruszyć w wędrówkę po innym kontynencie – z kimś, kto stanie się naprawdę bliskim nie tylko jako towarzysz podróży.

Najlepszy czas: 1 – 23.08.2019 roku.

 

Panna [23.08 – 22.09]

Merkury to (podobnie jak w przypadku Bliźniąt) patron Twego znaku, uznaj więc, że ten rok astrologiczny to wyjątkowy czas, aby uczynić coś istotnego dla własnego zadowolenia, a nawet szczęścia. Śmiało podejmuj ważne decyzje, odsuń na bok obawy i rozterki. Jeśli jesteś w związku uwierz, że z właściwą osobą. A jeżeli żyjesz samotnie – spotkasz przeznaczonego Ci człowieka najdalej do początku jesieni 2019 roku.

Czas prawdziwej pomyślności: 2 – 22.09.2019 roku.

 

Waga [23.09 – 22.10]

Rok bardzo istotny zarówno dla intelektualnego rozwoju, jak i możliwości osobistej natury. Trudny związek stanie się bardziej harmonijny, otoczenie okaże więcej życzliwości. Życie singla – jeżeli takie było Twoim udziałem – skończy się u progu lata 2019 roku. Wcześniej dołączyć możesz do kręgu atrakcyjnych i dobrze rozwiniętych intelektualnie osób, które nie tylko zaakceptują Cię, ale i zaczną darzyć podziwem.

Najlepszy czas: 9 – 27.06.2019 roku.

 

Skorpion [23.10 – 22.11]

Rok, kiedy będzie więcej niż zwykle okazji zarówno do bliższych i dalszych podróży, jak i do zawierania nowych znajomości. Prawdopodobnie w innym świetle zobaczysz też istniejące wcześniej relacje z ludźmi, co doprowadzi – w niektórych przypadkach – do ochłodzenia stosunków, a w innych do zacieśnienia więzów. Duża szansa, że pojawi się w Twoim otoczeniu ktoś, kto wzbudzi Twoje zainteresowanie.

Najlepszy czas: 27.10 – 17.11.2019 rok.

 

Strzelec [23.11 – 21.12]

Rok urozmaicony i pełen rozmaitych uroczystości – tak w gronie prywatnych znajomych, jak i przy oficjalnych okazjach. Jeśli jest ktoś, z kim wcześniej łączyły Cię uczuciowe więzy – teraz nadszedł czas by w obecności rodziny i licznego grona gości wymienić obrączki. Prawdopodobnie zaprosicie wielu gości, a ślubne uroczystości będą długo i dobrze wspominane przez weselników.

Najlepszy czas to cały grudzień 2019 roku.

 

Koziorożec [22.12 – 20.01]

Pomimo że wpływ planety Merkury przyspiesza wszelkie decyzje bez względu, na to jakiej sfery życia dotyczą, Ty lepiej unikaj pośpiechu. Ten rok to czas namysłu i rozważań – zarówno Ty, jak i druga strona możecie wzajemnie obserwować się i wypróbowywać w rozmaitych sytuacjach. Najlepiej wybrać się na wspólne wakacje – i to niekoniecznie w wersji all inclusive, wtedy można stwierdzić czy potraficie sprostać rozmaitym sytuacjom.

Najlepszy okres: 4.01 – 1.02.2020 roku.

 

Wodnik [21.01 – 19.02]

Możesz w roku Merkurego spotkać osobę, która zafascynuje Cię tak dalece, że zapragniesz zerwać dotychczasowy związek. Jeżeli byłeś singlem (singielką) będziesz gotów na daleko idące zmiany we własnym życiu – przeprowadzkę – nawet na inny kontynent, odmienną profesję, wyjście z własnego środowiska… Pomimo wielkiego zauroczenia poczekaj z ostateczną decyzją do końca kalendarzowego roku 2019. Spotykajcie się, cieszcie swoją obecnością, poznawajcie się bliżej… Obu stronom wyjdzie to na dobre.

Najlepszy czas: 2 – 31.12.2019 roku.

 

Ryby [20.02 – 20.03]

Bardzo dobry rok, aby umocnić istniejący związek i podjąć przygotowania do radosnej uroczystości. A jeśli jeszcze nie wiesz z kim chcesz spędzić życie, zacznij bywać tam, gdzie zbierają się ludzie mogący podzielać Twoje zainteresowania – w klubach muzycznych, sportowych, dyskusyjnych, filmowych, na wycieczkach… Jest duża szansa, że w tym roku astrologicznym spotkasz osobę naprawdę Ci przeznaczoną.

Najlepszy czas: 1 – 21.07.2019 roku.

Opracowanie: Bogna Wernichowska

 

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

PARTNERZY:

POLECAMY: