HOROSKOP dla narzeczonych i zakochanych 2021

Nowy rok astronomiczny i astrologiczny, jaki rozpocznie się w pierwszy dzień wiosny [21.03] będzie pod władzą Saturna – planety stałości, wytrwałości, cierpliwego wyczekiwania na właściwy moment i skutecznego działania, aby osiągnąć zamierzone cele życiowe. Saturn sprzyja poważnym związkom osobistym, małżeństwa zawierane są nie pod wpływem impulsów – nagłych przypływów sentymentu czy namiętności – ale z przekonaniem, że wybrało się właściwą osobę, by razem iść przez życie osiągając wspólne cele.

Astrolodzy zawsze byli zdania, że pod wpływem Saturna chętnie wiążą się też ludzie dojrzali, jacy wcześniej zajęci innymi sprawami – dążeniem do zdobycia społecznej czy materialnej pozycji – nie ułożyli sobie osobistego życia. W roku Saturna szansę na dobry, trwały związek otrzymywały od losu osoby długo osamotnione po rozstaniu czy trudnych przejściach. Niekiedy łączyły się w pary niegdyś sobie bliskie, ale rozdzielone przez okoliczności niesprzyjające szczęściu we dwoje… Można było też w roku Saturna poznać kogoś starszego od siebie albo należącego do środowiska o większym społecznym prestiżu i dobrej pozycji materialnej. Tradycyjna astrologia twierdziła, że w roku Saturna w małżeńskie związki często wstępują ludzie owdowiali czy rozwiedzeni – i żyją później szczęśliwie. Najlepiej jest urządzić ceremonię zaślubin w styczniu, lutym czy październiku, kiedy Słońce znajduje się w znakach Koziorożca, Wodnika lub Wagi – w których Saturn oddziałuje z dobrą mocą. Kolory Saturna to – oprócz głębokiej czerni i brązu – biel w odcieniu kremowym i różne odmiany fioletu… Kwiaty w ślubnych wiązankach czy zdobiące salę to kremowe róże, a także storczyki odmian o kolorze lila. Szczęśliwe kamienie biżuterii ofiarowywanej w dzień ślubu w roku Saturna to rubiny, ale także czerwone, prawdziwe korale. A w dacie zaręczyn czy zaślubin powinna znaleźć się cyfra 6 lub 8… A więc można urządzić ceremonię 6 lub 8 dnia miesiąca, 16 czy 18 albo 26 bądź 28… Najlepiej w sobotę, który to dzień podlega władzy Saturna. A jak przedstawiają się szanse na osobiste szczęście i spełnienie pragnień urodzonych pod wpływem 12 znaków zodiaku w roku Saturna?

Baran [21.03 – 20.04]
Znacznie większa szansa spełnienia pragnień niż podczas minionych dwóch lat. Pod wpływem sprzyjającego wam Jowisza będziecie bardziej pogodni, ufni i optymistyczni, a to sprzyja serdecznym związkom i przyciąga odpowiednich ludzi. Jeśli już dokonaliście wyboru, nie odkładajcie wspólnego życia na przyszłość i podejmijcie decyzję. Najlepiej pomiędzy 21 marca a 15 kwietnia 2021 roku lub w lipcu 2021. Nie będziecie rozczarowani.

Byk [21.04 – 21.05]
Jeżeli wcześniej okoliczności – brak czasu albo zaabsorbowanie innymi sprawami – powstrzymywały was od zaangażowania się w poważniejszy związek czy wyznaczenie daty ślubu – teraz nie będziecie się zastanawiać. I chociaż rok Saturna nie sprzyja na ogół szybkim decyzjom o życiu we dwoje – ludzie spod znaku Byka postąpią inaczej. Będzie też więcej okazji, aby pomyśleć o zakończeniu czasu bycia singlem bądź zmianie cywilnego stanu…Wyznaczcie datę na okres 1 – 20 maja 2021 lub we wrześniu tego roku.

Bliźnięta [22.05 – 21.06]
Gwiazdy będą sprzyjać osobistym sprawom. Jeżeli wcześniej nikt nie wzbudził waszego zainteresowania, teraz spotkacie kogoś bardzo interesującego – możliwe, że w podróży czy w okolicznościach nieprzewidywalnych. Jeśli natomiast jesteście z kimś związani, teraz będzie możliwy ślub. Wszelkie obawy czy odsuwanie daty na nieokreśloną przyszłość będą niepotrzebne. Pomyślcie o radosnej ceremonii pomiędzy 1 a 15 czerwca 2021 lub1 a 18 października.

Rak [23.06 – 22.07]
Prawdopodobnie w minionym czasie wasze życie osobiste układało się pod znakiem rozmaitych zmian, niekoniecznie dodających wam ducha. Teraz można liczyć na więcej sprzyjających okoliczności – wejdziecie w nowe kręgi towarzyskie i możecie stać się obiektem zainteresowania innych. Łatwo będzie pokazać się z najlepszej strony. Takie sytuacje zawsze prowadzą do stworzenia serdecznego związku – jeśli tego pragniecie. Chociaż na wymianę obrączek nadejdzie czas nieco później. Na razie cieszcie się sobą, uczcie się żyć razem i bądźcie dobrej myśli. Najradośniejszy czas to tygodnie między 3 a 27 czerwca 2021, a także przełom lata i jesieni 12 września – 8 października tego roku.

Lew [23.07 – 22.08]
Nawet wcześniejsze na pozór poważne zamiary mogą teraz ulec zmianie, a przynajmniej zostać odłożone na czas dalszy. Nie musi to koniecznie być dowodem na odpływ uczuć. Mogą pojawić się inne niezwiązane z osobistym życiem sprawy w rodzaju wyjazdu do pracy – nawet za granicę czy konieczność uzupełnienia wykształcenia. Tak więc raczej czekają was zaręczyny bądź – jeśli te odbyły się już wcześniej – pozostanie w tym roku na tym etapie. Warto wybrać się razem w bliższą czy dalszą relaksującą podróż. Najlepiej pomiędzy 1, a 23 lipca 2021 czy 1 – 20 stycznia 2022.

Panna [23.08 – 22.09]
Dobry rok na poważne decyzje i to zarówno o zaręczynach, jak i ślubie. Wasz związek będzie stabilny, rozsądny i serdeczny. Ten (lub ta), która tego roku zostanie wybraną osobą, będzie na zawsze kimś najbliższym. Stworzycie parę, która zawsze wzajemnie się wspiera, rozumie i darzy zaufaniem. A najlepszy czas by, ogłosić zaręczyny czy wybrać datę ślubu to 16 kwietnia – 7 maja 2021 lub 1 – 15 grudnia tegoż roku.

Waga [23.09 – 22.10]
O wiele lepiej będzie się wam wiodło w emocjonalnej sferze życia niż podczas kilku minionych lat. Powrócą możliwości osobiste, jakie przedstawiały się mgliście czy mało realnie… Jeśli przeżyliście rozstanie bądź zerwanie, jest spora szansa, że zaczniecie razem nowy, lepszy etap związku. Okoliczności też sprzyjać będą decyzjom o pozostaniu razem. Bądźcie przekonani o właściwym wyborze życiowym bliskiej osoby. I nie zwlekajcie z datą zaręczyn czy ślubu. Najlepszy czas: 18 sierpnia – 10 września 2021, a także 1 – 20 lutego 2022.

Skorpion [23.10 – 22.11]
Jeżeli wcześniej mieliście wątpliwości co do dotychczasowego związku, teraz przekonacie się, że były to bezpodstawne obawy. W konkretnych sytuacjach wymagających poświęcenia czasu, energii i materialnych środków bliska osoba sprawdzi się w każdej dziedzinie. Rok Saturna i aktualne wpływy planetarne sprzyjać mogą też Skorpionom myślącym o drugim związku, a także tym, którzy weszli już w wiek dojrzały i dotąd żyli samotnie. Wspólne życie spełni wasze oczekiwania. Najlepiej wkroczyć w nie, kiedy kalendarz wskazuje dni 20 lipca – 4 sierpnia 2021 lub 29 stycznia – 20 lutego 2022.

Strzelec [23.11 – 20.12]
Jeżeli myślicie o zaręczynach czy ślubie – w perspektywie najbliższego roku możecie związać się z inną osobą niż wcześniej planowaliście. Można też w nieoczekiwany sposób dzięki przypadkowi poznać kogoś, kto bardzo szybko sprawi, że wyrzekniecie się niezależnego życia singla (singielki) – i to bez żalu… Strzelców – zarówno młodych, jak i dojrzałych, czekają pełne ekscytacji przeżycia osobiste, jakie zapamiętacie na długo. Oczekujcie ważnych wydarzeń w czasie pomiędzy 1, a 24 lipca 2021 i 10 – 31 października tego roku.

Koziorożec [21.12 – 20.01]
Wasze życie osobiste zmieni się za sprawą zaręczyn czy ślubu znacznie bardziej niż można by oczekiwać w takich przypadkach. Być może zwiążecie się z kimś, kto jest osobą publiczną lub wykonuje zawód mający szczególny wpływ na egzystencję drugiej strony związku… Niewykluczone, że po ślubie osiądziecie za granicą i to w kraju o odmiennej kulturze. Początki mogą wymagać od was dostosowania się do odmiennych warunków, z czym zresztą dacie sobie radę. Najlepiej wkraczać w nowe życie pomiędzy 1, a 15 sierpnia 2021 lub w okresie 15 stycznia – 20 lutego 2022.

Wodnik [21.01 – 19.02]
Ten rok z racji obecności w waszym znaku Jowisza, najlepszej z planet, będzie sprzyjał Wodnikom we wszystkich dziedzinach życia. Także i w sprawach osobistych. Można po długim okresie samotnego życia spotkać i związać się z odpowiednią osobą… Jeżeli natomiast wasz związek z rozmaitych – nawet niezależnych od was przyczyn nie został sfinalizowany wcześniej, teraz na pewno skończy się wymianą obrączek. Będziecie wchodzić we wspólne życie pod przysłowiową dobrą gwiazdą. Najlepiej w czasie 18 sierpnia – 10 września 2021 albo 16 lutego – 19 marca 2022.

Ryby [20.02 – 20.03]
Wasze spojrzenie na ludzi wokół i dotychczasowe życie będzie w tym roku pełne życzliwości i empatii. Inaczej ocenicie też osoby, które mogłyby zająć miejsce u waszego boku. Jeżeli wcześniej wymagaliście od kogoś bliskiego dostosowania się do pewnych może nierealnych standardów – teraz spojrzycie na niego znacznie życzliwiej i bardziej realistycznie, co wyjdzie obojgu na dobre. Kiedy będziecie już pewni przyszłości waszego związku wszystko zacznie układać się harmonijnie nie tylko między wami, ale i bliskimi drugiej strony. Najlepszy czas by rozpocząć wspólne życie to okres między 15 stycznia, a 10 lutego 2021 lub 5 – 25 sierpnia tegoż roku.

Tekst: Bogna Wernichowska
Ilustracja: Kornelia Debosz

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: