Horoskop 2023 dla zakochanych i narzeczonych

Lata rządzone przez Marsa – planetę energii, przebojowości, szybkości w działaniu, patronującemu też nieoczekiwanym decyzjom, które sprzyjają szybko rodzącym się uczuciom m.in. miłości od pierwszego wejrzenia z nagle objawionymi sentymentami i namiętnościami. Można często przypadkowo poznać osobę, która wzbudzi w nas duże zainteresowanie raczej erotycznej natury, ale może zdarzyć się, że także intelektualnej.

Bogna Wernichowska

Osoby wchodzące w czas pierwszej młodości przeżyć mogą prawdziwe głębokie zainteresowanie uczuciowe wcześniej nieznane. Ludzie dojrzali, szczególnie ci, którzy wcześniej na skutek rozczarowań, braku czasu czy zaabsorbowaniu inną stroną życia żyli samotnie, poczują przypływ witalnej i uczuciowej energii. Uwierzą, że życie osobiste jeszcze się nie skończyło, a spotkanie odpowiedniej osoby wciąż jest możliwe.
Lata Marsa sprzyjają przełamaniu zarówno uczuciowego, jak i erotycznego impasu, nieoczekiwanym spotkaniom i romansom, ale także na podjęciu decyzji o zacieśnieniu istniejącego już związku, jaki z rozmaitych przyczyn nie został on dotąd zalegalizowany. Największą szansę na wykorzystanie pozytywnej energii bojowej planety mają osoby urodzone w marsowych znakach Barana i Skorpiona, również Strzelcy i Bliźnięta odczują dobre impulsy zachęcające do życia we dwoje.

Oprawa ślubu i wesela
Uroczystości zaręczynowe czy ślubne świętowanie w roku Marsa w myśl astrologicznej tradycji powinny mieć stosowną do wpływów tej planety oprawę. Dzień Marsa to wtorek, a sprzyjające dni miesiąca to: 4,7, 9, 25.
Dobrze byłoby też wybrać czas, gdy Słońce znajduje się w znakach rządzonych przez tę planetę, Baranie (21.03 – 20.04) bądź Skorpionie (23.10 – 22.11).
Kolory jakie należałoby wziąć pod uwagę, wybierając barwę stroju czy dekoracji sali to: różowy, rozmaite odcienie zgaszonej czerwieni, pomarańcz i mniej jaskrawe odmiany tego koloru. W pierścionkach i innej biżuterii upamiętniającej dzień ślubu czy zaręczyn powinny znaleźć się kamienie Marsa:  rubin, granat, heliotrop, czerwony jaspis, sardonyks, krwawnik. Jeśli przyjęcie okolicznościowe odbywać się będzie w restauracji, dobrze byłoby, aby jej godło wiązało się z polowaniem, rycerstwem czy armią. Kwiaty w wiązance, w butonierkach czy dekoracji stołów to róże w rozmaitych odcieniach czerwieni. Podczas przyjęcia w menu powinny znaleźć się potrawy pikantne, szparagi, korzenne ciasta, a toasty oprócz uroczystej lampki szampana powinno się wznosić czerwonym winem.

A jakie szanse ułożenia osobistego życia mają w nadchodzącym roku podopieczni kolejnych 12 znaków zodiaku? Spójrzmy w perspektywę najbliższych miesięcy…

Baran [21.03 – 20.04]
Jeśli ktoś będzie cieszył się powodzeniem w sferze osobistej to właśnie Wy czyli dobre zdrowie, atrakcyjny wygląd i radość życia. A jeśli wcześniej brak było pewności czy uczucia między Wami to teraz przekonacie się, że będzie ono dobrze rokowało z zaręczynami i ślubem w perspektywie tegorocznego lata czy wczesną jesienią.
Najlepszy czas: 12.04 – 10.05, a także 30.12.2023 – 21.01.2024.

Byk [21.04 – 21.05]
Pewna zmienność nastrojów, ale też bardziej niż wcześniej urozmaicone życie towarzyskie, a to stwarza szanse na zawieranie nowych znajomości i pokazanie się od najlepszej strony. Poznacie ludzi z innych kręgów towarzyskich, a także zawodowych i będą to ekscytujące doświadczenia. Decyzje o wspólnej przyszłości możliwe raczej pod koniec roku.
Najlepszy czas: 28.03 – 10.04, a także 6.10 – 3.11.

Bliźnięta [21.05 – 21.06]
Duża szansa, że życie singla zakończy się podczas najbliższych 12 miesięcy zaręczynami czy ślubną ceremonią. Przypływ uczuć i chęć stabilizacji ogarnie Was nieoczekiwanie w sytuacji niekoniecznie sprzyjającej sentymentom czyli w okresie intensywnej pracy czy nauki. Nagle okaże się, że obok Was jest ktoś z kim chcielibyście dzielić dalsze życie, a od pragnienia do konkretnej decyzji nie upłynie wiele czasu…
Najlepszy czas: 15.04 – 7.05 oraz 10.11 – 8.12.

Rak [22.06 – 22.07]

Więcej uczucia i ciepła w istniejącym związku, a jeśli trwa długo to można podjąć konkretne decyzje zgodne z Waszymi pragnieniami. Jeśli chcecie nowych wyzwań uczuciowych to szukajcie bratniej duszy latem z dala od codzienności, wśród pięknych pejzaży, najlepiej blisko jeziora czy morza, może to być uczucie od pierwszego wejrzenia.
Najlepszy czas: 10.05 – 6.06, a także 7.12 – 21.12.

Lew [23.07 – 22.08]
Rok bardzo istotny dla życia uczuciowego, jeśli w istniejącym związku czegoś ewidentnie było brak np. wzajemnego zrozumienia bądź czasu dla siebie nawzajem to teraz znajdziecie w tych kwestiach płaszczyznę porozumienia. A to zakończyć się może rozstaniem w przyjaźni albo zgodą na inny styl życia, co przyspieszy decyzje o ceremonii zaręczyn czy ślubie. Osoby dotychczas żyjące samotnie będą mieć okazję by dość nieoczekiwanie zawrzeć ważną dla przyszłości znajomość.
Najlepszy czas: 12.04 – 3.05 i 15.07 – 16.08.

Panna [23.08 – 22.09]

Zwykle rozważne i traktujące otoczenie z rezerwą Panny, pozwolą sobie w tym roku na bardziej emocjonalne podejście do życia. Wasze spojrzenie na innych ludzi stanie się bardziej tolerancyjne, będziecie postrzegać innych raczej przez pryzmat zalet niż wad, a to może sprawić, że łatwiej zdecydujecie się na życie we dwoje, szczególnie jeśli znajomość trwa już dłuższy czas. Mogą też zniknąć sytuacje, jakie były istotną przeszkodą dla wspólnych planów ta szczęśliwa okoliczność usatysfakcjonuje Was dwoje.
Najlepszy czas: 1.04 – 19.04 i 10.10 – 5.11.

Waga [23.09 – 22.10]
Większe wymagania co do drugiej strony związku przede wszystkim w sferze emocjonalnej. Jeśli otrzymacie satysfakcję w tej dziedzinie to wszystko ułoży się dobrze i można zacząć wówczas przygotowania do ceremonii oficjalnego rozpoczęcia życia we dwoje. Warto spróbować wyjaśnić sobie wszystkie sporne sprawy, szczególnie jeśli wasza znajomość trwa dłuższy czas. Rozmawiajcie ze sobą, postawcie na miłe, wspólne wrażenia np. podróże, uczestnictwo w rozrywkach lub pobyt ze sobą z dala od codzienności.
Najlepszy czas: 20.04 – 12.05 i 10.11 – 5.12.

Skorpion [23.10 – 22.11]

Rok Marsa według astrologicznej tradycji jest pomyślny dla ludzi z tego znaku, można więc sądzić, że jeśli pragniecie stabilizacji i szczęścia we dwoje to znajdziecie je podczas najbliższych 12 miesięcy. Dotyczy to zarówno singli, jak i osób, które wcześniej znalazły drugą połowę, ale z jakichś powodów nie ujawniły otoczeniu swoich zamiarów. Teraz będziecie pewni swoich uczuć i wyborów. A przyszłość nie zawiedzie was w tej dziedzinie życia.
Dobry czas: 15.05 – 10.06 oraz 6.12 – 26. 12.

Strzelec [23.11 – 20.12]
Możecie cieszyć się w tym roku wyjątkowym towarzyskim powodzeniem, zwracać uwagę atrakcyjnością fizyczną i darem przyciągania. Tego rodzaju sytuacje sprzyjają przede wszystkim nowym znajomościom, ale w sytuacji wcześniejszego, poważnego związku mogą stanowić istotny problem. Jeśli wcześniej dokonany wybór jest dla Was naprawdę dobry to przetrwacie czas rozterek i znajdziecie trwałe szczęście we dwoje.
Najlepszy czas: 6.04 – 29.04, 15.07 – 12.08

Koziorożec [21.12 – 20.01]
Jeśli jesteście parą, Wasz związek wejdzie w fazę pełnej stabilizacji, łatwiej będzie zaakceptować wady drugiej strony i to z wzajemnością. Ten rok ze względu na sprawy praktyczne i zawodowe dotyczące obojga, może wymagać od Was większego niż dotąd dostosowania się oraz wzajemnego zrozumienia. Jeśli zaakceptujecie te okoliczności Wasze uczucia umocnią się i z pełną odpowiedzialnością wymienicie zaręczynowe pierścionki czy ślubne obrączki.
Najlepszy czas: 17.04 – 5.05 oraz 9.10 – 6.11

Wodnik [21.01 – 19.02]

Więcej tolerancji i bardziej serdeczne podejście do innych sprawi, że łatwiej będzie zaakceptować drugą osobę razem z jej słabymi stronami, a nawet irytującymi przywarami. Można teraz podjąć decyzję o uczuciowej stabilizacji, szczególnie jeśli nie jest to pierwszy poważny związek w życiu. To rok, kiedy zakończą się wcześniejsze rozterki i z pełną odpowiedzialnością powiecie sobie „tak” na dobre i na złe. Będzie to szczególnie istotne dla dojrzałych Wodników obojga płci, mających za sobą sentymentalną przeszłość niekoniecznie dobrze wspominaną.
Najlepszy czas: 12.04 – 10.05 i 9.11 – 3.12

Ryby [20.02 – 20.03]
Lepsze niż w minionym czasie możliwości uzyskania harmonii uczuć i osobistej stabilizacji. Jeśli pragniecie zakończyć życie singla to ten rok przyniesie realne możliwości w tej dziedzinie. Osoba teraz poznana zdobędzie Wasze zaufanie, a jej niewątpliwe zalety będą podstawą trwałego i satysfakcjonującego oboje związku. Nie zastanawiajcie się zbyt długo i nie rozważajcie rozmaitych wariantów przyszłości we dwoje tylko wyznaczcie datę zaręczyn czy ślubnej ceremonii.
Najlepszy czas: 10.05 – 6.06 oraz 11.12 – 30.12.

Ilustracja: Kornelia Dębosz

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

PARTNERZY:

POLECAMY: