Horoskop 2022 dla zakochanych i narzeczonych ROK JOWISZA

Trudno o lepszy czas by, zawierać trwałe, szczęśliwe związki. Poznawać ludzi, z którymi można pozostać na zawsze, podejmować decyzje o wspólnym życiu… Tradycyjna astrologia głosiła, że w roku Jowisza można związać się z osobą ze wszech miar odpowiednią pod względem społecznego i materialnego statusu, dobrego charakteru, nastawioną na wspólne życie w harmonii i dobrych finansowych warunkach.

Bogna Wernichowska

Wpływ najlepszej z planet – Jowisza – stwarza okazję, by ludzie poznawali się podczas oficjalnych uroczystości – konferencji, sympozjum naukowych, zgromadzeń politycznych czy religijnych, rocznic znaczących wydarzeń. Przyszłych partnerów łączyć może wspólnota poglądów, tradycji, wyznawanie określonych wartości… Jowisz skłania też do legalizacji trwających już jakiś czas związków. Niejedna para żyjąca razem pomyśli o zalegalizowaniu swego statusu. Uważano też, że najlepsza z planet pomaga niejako w zawarciu małżeństwa z kimś wywodzącym się z szanowanej rodziny o niezłym statusie materialnym, co w przyszłości zapewnić miało życie w dostatku i cieszenie się społecznym szacunkiem.

Ślubne uroczystości w roku Jowisza nieraz odbywały się – jak niegdyś określano – „z pełną ceremonią”. Wybierano odpowiednie miejsce – piękny, często odwiedzany kościół, zapraszano wielu gości – wśród nich cieszących się powszechnym szacunkiem i wysoką społeczną pozycją. Uczta weselna trwała nawet trzy dni, toastom i przemówieniom sławiącym nowożeńców i ich rodziny nie było końca… Dziś też można, gdy sprzyjają okoliczności, kultywować w bardziej właściwy naszym czasom sposób te zwyczaje.  Ceremonia religijna może mieć miejsce w którejś z podziwianych zarówno zabytkowych, ale też – jeśli tego pragniecie – nowoczesnych w stylu świątyń. A przyjęcie – niekoniecznie dla kilkuset gości – ale z dbałością o piękne nakrycie stołów i wytworne dania, mogłaby odbyć się w restauracji mieszczącej się w dawnym dworze bądź starej mieszczańskiej kamienicy.

Kolory Jowisza – to barwa indygo – głęboki błękit, fiolet, purpurowa czerwień, intensywny róż, pomarańcz. Tego koloru może być suknia Panny Młodej, pewne dodatki weselnego stroju bądź ozdoby wnętrza, gdzie odbywać się będzie ceremonia zaślubin, czy przyjęcie. Obrączki małżonków z roku Jowisza czy zaręczynowe pierścionki dobrze, gdyby były wykonane z białego złota lub platyny. A kamienie w pamiątkowej biżuterii to szmaragd, topaz, rubin, chryzolit albo opal.

Szczęśliwe dni na zaręczyny czy ślub w roku Jowisza to 3, 4, 11, 16 albo 31 dzień miesiąca, a szczególnie sprzyjające ceremoniom okresy roku to 24 luty – 4 marca, 9 – 16 maja, 28 lipca – 6 sierpnia, 15 – 24 grudnia. W bukiecie Panny Młodej czy dekoracji sali nie powinno zabraknąć kremowych albo pomarańczowych róż, a także tego koloru goździków, mogą być też gladiole, jaśmin i lawenda… Wśród dań podawanych na przyjęciu powinny znaleźć się potrawy z dziczyzny – sarnina bądź bażant, a jeśli ryba to szczupak czy łosoś.

A który znak będzie szczególnie podlegał dobrym wpływom Jowisza? Co obdarzy ludzi urodzonych w okresie jego trwania powodzeniem w miłości i szansą na spełnienie osobistych pragnień…?

Baran [21.03 – 20.04]
W pierwszych miesiącach roku skoncentruj się na własnych potrzebach i zadbaj o ich realizację w każdej dziedzinie życia. Możesz zmienić styl ubioru, ulubiony sposób spędzania wolnego czasu, a to przybliży cię do kręgów towarzyskich dotąd ci nieznanych. W drugiej połowie maja twoje sprawy emocjonalne zdecydowanie ożywią się. Bliska ci osoba zadeklaruje chęć zacieśnienia znajomości. Późnym latem możecie myśleć o zaręczynach, a nawet zacząć planować ślubną ceremonię.
Najlepszy czas: 2 – 27 maja i 12 listopada – 18 grudnia 2022.

Byk [21.04 – 21.05]
Od stycznia poczynając rozpocznie się dla ciebie czas towarzyskiego ożywienia – więcej zaproszeń do wspólnego spędzania czasu, zainteresowania osobistej natury, komplementów, dowodów sympatii. Teraz ty będziesz wybierać i podejmować decyzje o przyszłości, chociaż nie jest pewna twoja gotowość w tym względzie. Ale zgodnie ze swoją rozsądną i praktyczną naturą możesz podjąć przygotowania do życia we dwoje i na przełomie roku 2022/2023 wyznaczyć datę ceremonii.
Najlepszy czas: 29 maja – 15 czerwca 2022 i 11 grudnia 2022 – 3 stycznia 2023.

Bliźnięta [22.05 – 22.06]
Wiosna przyniesie ożywienie w sprawach serca, jeśli prawdziwy, poważny wybór nie został dokonany około połowy roku upewnisz się kto ci naprawdę odpowiada. Pod koniec lata pomyślisz o wspólnej przyszłości. Jesienny wyjazd we dwoje upewni cię że warto spróbować… Raczej jednak nie dojdzie do wymiany obrączek, chociaż zamiana pierścionków bardzo prawdopodobna.
Najlepszy czas: 26 maja – 15 czerwca 2022 i 3 – 25 stycznia 2023.

Rak [23.06 – 22.05]
Jeśli tylko nie będziesz się wahać i pozbędziesz się obaw – twoje życie osobiste zmieni się na lepsze. Uwierzysz we własną atrakcyjność i powodzenie. A to sprawi, że podejdziesz do kogoś kto mógłby stać się kimś bliskim… Niepewność ustąpi miejsca przekonaniu, że zasługujesz na szczęście. Jesień przyniesie ważne decyzje. Koniec zimy 2022/2023 spędzisz z kimś kto zostanie z tobą na zawsze.
Najlepszy czas: 5 kwietnia – 2 maja i 25 października – 17 listopada 2022.

Lew [23.07 – 22.08]
Nawet jeśli wcześniej stały związek nie pociągał cię nadmiernie, teraz zmienisz zdanie – być może za sprawą kogoś, kto zbliży się do ciebie lub pojawi się w twoim życiu wiosną. Dość szybko uznasz, że trudno bez niego żyć. A konsekwencją będzie zacieśnienie związku jesienią. Bardzo prawdopodobne zaręczyny, a nawet ślub na przełomie roku 2022/2023.
Najlepszy czas: 3 – 25 maja i 15 sierpnia – 4 września 2022.

Panna [23.08 – 22.09]
Większa niż, minionym czasie chęć zawierania nowych znajomości, a co się z tym wiąże towarzyska popularność. Poprawi ci to nastrój i samoocenę. A to sprzyja bliższym związkom i okazywaniu większego zaufania ludziom, którzy mogliby dzielić z tobą życie. Jowisz wesprze chęć bycia we dwoje i przyspieszy decyzję. A przyszłość pokaże, że była właściwa i czas pomyśleć o weselu.
Najlepszy czas: 7 – 28 kwietnia i 6 – 29 września 2022.

Waga [23.09 – 22.10]
Jeżeli twój związek istnieje od dłuższego czasu w tym roku podejmiesz wiążącą decyzję i pozostaniesz z bliską dotąd osobą w przyjaźni (tak niegdyś określano kulturalne rozstanie) albo stwierdzisz, że należy rozpocząć życie we dwoje. W tym przypadku należy pomyśleć przynajmniej o zaręczynach, a w bliskiej perspektywie o ślubie. Każda tego rodzaju uroczystość będzie wielce udana, a przyjaciele długo wspominać będą twój wielki dzień.
Najlepszy czas: 9 – 30 marca i 1 – 18 października 2022.

Skorpion [23.10 – 22.11]
Czas uczuciowych zmian – można dotychczasową samotność zamienić na życie we dwoje, albo długotrwałą znajomość zakończyć – by szybko zdecydować się na inny związek, tym razem rychło uwieńczony zaręczynami czy nawet ślubem. Wszystko zależy od osobistej sytuacji w jakiej znajdziesz się u progu roku Jowisza. Pamiętaj, że twoja decyzja będzie słuszna i raczej nie będziesz jej żałować.
Najlepszy czas: 1 – 20 marca i 5września – 1 października 2022.

Strzelec [23.11 – 20.12]
Jeśli marzysz o uczuciowej stabilizacji – w tym roku osiągniesz ją. Wejdziesz w dobrze rokujący związek, potrafisz też dostosować się do oczekiwań innych. Zapragniesz spokoju i przewidywalności w sprawach osobistych. Takie nastawienie skłoni cię bodaj do zaręczyn – tym bardziej, że bliska osoba będzie pragnąć konkretnych deklaracji. Jeszcze niedawno taka sytuacja budziłaby twój niepokój – teraz ucieszysz się, że przyszłość zapowiada się stabilnie. Nadszedł czas na wspólne życie.
Najlepszy czas: 4 – 20 maja 2022 i 15 grudnia 2022 – 5 stycznia 2023.

Koziorożec [21.12 – 19.01]
Przez cały rok towarzyszyć ci będzie większa niż zwykle chęć do zabawy, poznawania nowych miejsc i ludzi. Dobrze jeśli dotąd nie istniał w twoim życiu silny związek, gdyż byłoby to znaczne ograniczenie. Taka relacja nie miałaby większej szansy na przetrwanie. Dobre wpływy planetarne wspierać będą singli poszukujących drugiej połowy. Potrafią pokazać się z najlepszej strony, wzbudzić zainteresowanie i zaufanie. Jeśli nawet w tym roku nie pomyślisz o ślubie, to może o zaręczynach – najlepiej na początku roku 2023.
Najlepszy czas: 27 maja – 23 czerwca 2022 i 11 grudnia 2022 – 3 stycznia 2023.

Wodnik [20.01 – 19.02]
Niepewne dotąd uczucia i zamiary wejdą w bardziej stabilną fazę. Zniknąć mogą też przeszkody, które stały na drodze do życia we dwoje. Osoby, które wcześniej przeżyły emocjonalne rozczarowania otrząsną się i zaczną szukać kogoś całkiem odmiennego od poprzedniego obiektu uczuć. To rok kiedy zacząć można satysfakcjonujący związek oparty na wzajemnych upodobaniach, poglądach i dążeniach. Przyszłość rysuje się zdecydowanie bardziej obiecująco niż teraźniejszość.
Najlepszy czas: 24 maja – 19 czerwca 2022 i 6 stycznia – 2 lutego 2023.

Ryby [20.02 – 20.03]
Wpływy Jowisza zapowiadają najlepszy rok z 12 minionych lat – także i w sprawach uczuć. Jeśli żyjesz samotnie – spotkasz prawdziwie bratnią duszę, na pozór wygasły związek odrodzi się na nowo. To czego pragniesz – nawet w marzeniach – może się urzeczywistnić. Inaczej spojrzysz też na swoje możliwości i życiowe szanse. Odbyć się mogą teraz nawet długo odsuwane w czasie śluby, w radosnej atmosferze i pięknej oprawie. A w podróż poślubną wybierzecie się jak wskazuje Jowisz do Hiszpanii, Portugalii czy południowej Francji.
Najlepszy czas: 7 kwietnia – 3 maja 2022 i 29 stycznia – 20 lutego 2023.

Ilustracja: Kornelia Dębosz

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

PARTNERZY:

POLECAMY: