Festiwal Zup Świata – wydarzenie nie tylko kulinarne

Pierwszy dzień astronomicznej jesieni zapisze się w historii jako inauguracja  wielkiego święta:  tradycji kulinarnych różnych krajów,  różnorodnych smaków, zdrowia. 22 września br. w Warszawie rozpocznie się  Festiwal Zup Świata, impreza nie tylko kulinarna, ale także  promująca zdrowy styl życia, szacunek do natury i ekologię.

źródło: unsplash.com

Festiwal  będzie się  odbywał  w Warszawie,  w  ogrodach Centralnej Biblioteki Rolniczej na Krakowskim Przedmieściu i potrwa do  1 października.

Będzie to  wydarzenie wyjątkowe pod każdym względem. W jednym miejscu goście będą mogli degustować  około 100 zup z różnych zakątków świata. Taka okazja nie zdarza się na co dzień.

Przez dziesięć dni trwania imprezy  będzie można  posłuchać różnych wykładów i prezentacji, dotyczących tradycji kulinarnych z różnych stron świata, od Japonii, poprzez Armenię, Gruzję, aż po Grecję i Tunezję. Nie zabraknie także fachowych wykładów i porad dietetyków, jak sprawić, aby jedzenie nie stawało się przyczyną różnych  chorób, lecz – służyło naszemu zdrowiu. Jak się odżywiać, aby skutecznie się odchudzić.  Dzieci dowiedzą się, jak pięknym i skomplikowanym organem jest nasz mózg i dlaczego pszczoły są potrzebne.

Zarówno dla  dzieci, jak i dorosłych zostaną zorganizowane warsztaty: dorośli zapoznają się z tradycjami winiarskimi i sposobem przygotowania  zupy zacierkowej, a dzieci zobaczą, jak piecze się chleb, zapoznają się ze smakami Tunezji i kuchni mołdawskiej.

Dorośli i dzieci będą mogli uczestniczyć w  różnych konkursach z nagrodami, czy –  posłuchać występów różnych zespołów.

Degustacja potraw przygotowywanych na miejscu, to zawsze wielka atrakcja. Tym razem będą to nie tylko kucharze, przygotowujący specjały egzotycznych kuchni. W roli gotujących zupy wystąpią politycy i inne znane osoby.

To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekać będą na gości, podczas trwania festiwalu.

W ogłoszonym przez organizatorów plebiscycie na Królową Zup Polskich, można będzie głosować na ulubioną zupę Polaków.

Podczas Festiwalu Zup Świata, oprócz licznych degustacji, uczestnicy będą mogli poznać lokalne marki i tradycje.

 

 

 

 

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

PARTNERZY:

POLECAMY: