Dekoracje na ślubie i weselu – wrzosy w roli głównej?

Delikatny róż, fiolet i biel – to wymarzona kolorystyka na Wasze wesele? Postawcie zatem na wrzosy. Te piękne kwiaty zapewnią niezwykle subtelną oprawę tego wyjątkowego dnia. Za ich wyborem niewątpliwie przemawia również fakt, że przynoszą szczęście Młodej Parze…

Wrzosy nie tylko w ślubnym bukiecie

            Oczywiście jeśli postawicie na wrzosy, nie może ich zabraknąć w bukiecie Panny Młodej. Trzeba pamiętać, aby pojawiły się one również w butonierce Pana Młodego… i na stołach. Pięknie prezentują się zarówno w towarzystwie drewna, juty, jak i szkła. Wybór materiału powinien jednak współgrać z ogólną wizją tego dnia, z ponadczasową elegancją lub skromnym rustykalizmem. Wrzosy wspaniale prezentują się również przy zestawie sztućców. To, co niezwykle ważne, to również spójność kolorystyczna. Pamiętajcie, aby bieżniki, pokrowce na krzesła i świece były w odcieniach bieli i różu bądź fioletu.

Motyw wrzosów na ślubnej papeterii

Charakterystyczne dla nich kolory oraz one – piękne wrzosy powinny znaleźć się nie tylko na zaproszeniach, ale również na winietkach, rozpiskach stołów i kartach menu. Pamiętać należy, że mamy do czynienia z niezwykle delikatnym kwiatem, dlatego w zdobieniu należy zachować umiar. Wystarczy kilka gałązek wrzosu i artystyczna czcionka, aby papeteria przyprawiała o zachwyt.

Wrzosy i słodkości

            Choć wrzosy nie zawsze pierwsze przychodzą na myśl jako kwiaty, którymi można udekorować tort, to jednak sprawdzają się w tej roli niesamowicie. Najlepiej dopełniają klasyczne białe, lekkie, śmietanowe torty oraz te w stylu naked. Jeśli na Waszym weselu planujecie słodki stół, pamiętajcie, aby dostosować kolor małych słodkości do odcieni kwiatów.

Suszone wrzosy jako konfetti

            To atrakcja, którą bez wątpienia zaskoczycie swoich gości. Niezwykle popularne są płatki róż, ale suszone wrzosy sprawdzą się równie efektownie. Zapewnią one niezwykły klimat w chwili wyjścia z kościoła oraz w kulminacyjnym momencie Waszego pierwszego tańca. Takie konfetti można zakupić lub przygotować samemu.

Prezenty dla gości – wrzosy

            Aby wrzosowy klimat Waszego wesela zapadł gościom w pamięci na długo, zdecydujcie się zaakcentować motyw przewodni w podziękowaniach. Mogą to być świeczki zapachowe udekorowane gałązkami wrzosu lub specjalnie przygotowane mydło, które może okazać się niezwykle praktycznym podarunkiem. Jednak to, co może cieszyć oko przez długi czas to sadzonka wrzosu.

Poniżej w naszej galerii znajdziecie kilka inspiracji.

 

Magdalena Augustyn

Fot. Pinterest

Podziel się ze znajomymi!
Tags:


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: