Czas na laserowe usuwanie tatuażu

Tatuaż to ozdoba skóry, którą z reguły robimy ze świadomością, że pozostanie na naszym ciele przez całe życie. Zdarza się jednak, że po pewnym czasie wybrany wzór przestaje się nam podobać lub po prostu zmienia wygląd (blednie, rozmazuje się, zniekształca się) i przestaje być atrakcyjny. Na szczęście dzięki laseroterapii można całkowicie pozbyć się niechcianego rysunku ze skóry. Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu?

Jak usunąć tatuaż?

Dzięki zaawansowanej technologii laserowej możliwe jest skuteczne rozjaśnienie, a nawet całkowite usunięcie nawet najstarszych, największych i najbardziej barwnych tatuaży. Ale nie zawsze było kolorowo – pierwsze lasery do usuwania tatuażu powodowały ból, stwarzały ryzyko powstawania blizn i w dodatku nie gwarantowały sukcesu. Jeszcze kilka lat temu likwidacja kolorowego tatuażu graniczyła z cudem. Dziś zaawansowane lasery pozwalają na usuwanie tatuaży w całości, również tych, do których wykonania użyto kilku różnych pigmentów.

Jaki laser do usuwania tatuażu?

Najskuteczniejsze lasery do usuwania tatuażu to lasery pikosekundowe. Ich ogromna efektywność to zasługa ultrakrótkiego impulsu, który trwa zaledwie pikosekundę, czyli bilionową część sekundy. Czas styczności wiązki lasera pikosekundowego ze skórą jest więc 1000 razy krótszy niż przy wykorzystaniu starszej technologii – lasera nanosekundowego. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom zabieg laserowego usuwania tatuażu jest nie tylko bardzo skuteczny, ale też wyjątkowo bezpieczny. Kontakt urządzenia ze skórą jest na tyle krótki, że nie istnieje szansa, by można było ją poparzyć czy spowodować blizny. Wysoka skuteczność i bezpieczeństwo idą w parze ze skróconym czasem terapii. Dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów wystarczy zwykle kilka zabiegów.

Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu?

Jak wygląda usuwanie tatuażu? Wiązka promieni laserowych reaguje z pigmentem znajdującym się w skórze. Na skutek działania światła w tkance powstaje wysokie ciśnienie, które doprowadza do rozpadu barwnika na mikroskopijne elementy – są one na tyle małe, że organizm człowieka jest w stanie pozbyć się ich samodzielnie na drodze naturalnych procesów metabolicznych.

Lasery pikosekundowe wyposażone są w specjalne systemy chłodzące, co znacznie podnosi komfort zabiegów. Mimo to laserowe usuwanie tatuażu może być oceniane jako bolesne. Jeżeli obawiasz się nieprzyjemnych doznań, poproś lekarza o zastosowanie żelu znieczulającego na skórę.

Usuwanie tatuażu laserem – efekty

Zastosowanie technologii pikosekundowej do laserowego usuwania tatuażu pozwoliło na osiągnięcie wysokiej efektywności zabiegu. Wyraźne rozjaśnienie tatuażu widoczne jest już kilka dni po pierwszym zabiegu. W większości przypadków po wykonaniu zalecanej serii zabiegów możliwe jest całkowite pozbycie się tatuażu. Istotną zaletą zabiegu laserem pikosekundowym jest też to, że nie pozostawia po sobie szpecących blizn i znamion, będących słabą stroną innych metod usuwania tatuażu.

Laserowe usuwanie tatuażu – cena

Na koniec warto odpowiedzieć sobie na pytanie, ile kosztuje usunięcie tatuażu. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że cena laserowego usuwania tatuażu może znacznie przewyższać koszt jego wykonania. W zależności od wielkości i koloru tatuażu jeden zabieg kosztuje od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Należy przy tym pamiętać, że zazwyczaj jeden zabieg to za mało, aby całkowicie pozbyć się niechcianego tatuażu. Nie są to jednak wysokie koszty, zważywszy na rewelacyjne efekty, jakie można osiągnąć dzięki zabiegom. Liczbę spotkań, ich częstotliwość oraz całkowity koszt laseroterapii ustala lekarz podczas pierwszej konsultacji.

Twój tatuaż już Ci się nie podoba? Zapytaj ekspertów z Kliniki Miracki w Warszawie o laserowe usuwanie tatuażu.

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

POLECAMY

PARTNERZY:

POLECAMY: