Cudownych rodziców mam…

Podziękowania weselne dla rodziców to piękna i wzruszająca tradycja, którą warto pielęgnować. Jednak często jest kwestią problematyczną dla narzeczonych: w jaki sposób najlepiej wyrazić naszą wdzięczność dla mamy i taty? W tym temacie nowoczesność dotyczy nie tylko formy i rodzaju podziękowań, ale również miejsca, gdzie one się odbywają. Temat obszerny i bardzo istotny w całym przedsięwzięciu ślubnym, wobec tego trzeba poświęcić mu nieco więcej uwagi.

Tradycyjne: Pierwsze, co pojawia się w mojej głowie to niezmienna piosenka „Cudownych rodziców mam”. Myślę, że jeżeli mowa o tradycyjnych podziękowaniach to obraz rodziców tańczących z dziećmi w rytm wspomnianej melodii jest jak najbardziej trafiony. Dodatkowo, najczęściej rodzicom wręcza się kosze ze słodyczami, alkoholem i bukiety kwiatów. Często w ramach prezentów Młodzi wybierają pamiątkowe fotografie czy albumy. Dla rodziców, jak i dla Państwa Młodych jest to bardzo wzruszający moment, do którego zaproszeni są wszyscy goście.

 

Nowoczesne: Przegląd nowoczesnych podziękowań zacznę od całkowitej zmiany miejsca. Często zarówno Młodzi jak i rodzice chcą, aby ten moment był bardziej kameralny, bez udziału wszystkich gości. Decydują się wtedy na podziękowania w trakcie błogosławieństwa, w domu, hotelu lub innym zacisznym miejscu. Miejsce już za nami więc czas omówić formę. Tutaj zaczyna się istne szaleństwo. Tradycyjny kosz zastępują na przykład różnego rodzaju bilety. Może to być wyjście do teatru, kina, na wspólną kolację czy bon na weekend w spa. Ograniczeniem jest jedynie budżet Pary Młodej.

Na punkcie kolejnej propozycji oszalało już mnóstwo par – mowa o dedykowanym filmie, na którym młodzi pokazują, za co najbardziej są wdzięczni. Teksty pojawiają się na karteczkach lub w innych, oryginalnych odsłonach. Dla osób, które jednak ciągnie do tradycji, ale chciałyby zrobić coś oryginalnego polecam zrobić drzewo genealogiczne obu rodzin – wspaniała podróż do przeszłości. Pięknie wykonane może zdobić Wasze rodzinne domy. Grawerowana biżuteria to delikatna i elegancka opcja, a jeżeli wolicie coś szalonego, wręczcie im zamówione statuetki lub medale albo stwórzcie dla rodziców program artystyczny.

 

Mogłabym jeszcze podawać więcej przykładów, bo jest to bardzo indywidualny temat – ilu rodziców tyle możliwości. Każdy jest inny i Wy wiecie najlepiej co wzruszy i ucieszy Waszych Rodziców najbardziej. Wybierając formę podziękowań pamiętajcie, że najważniejsze, by płynęły one prosto z serca. Brzmi to banalnie, ale ten banał od lat się sprawdza! Nie zapomnijcie o rodzicach w tym dniu, bo nawet jeśli będą powtarzać, że nic nie potrzebują i że to Wy jesteście najważniejsi, będą bardzo wzruszeni, jeżeli zrobicie im niespodziankę.

Marzena Kysiak

fot. Unsplash/Sweet Ice Cream Photography

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

PARTNERZY:

POLECAMY: