Chwile zaklęte na zdjęciach – przegląd najlepszych poradników fotograficznych

Na rynku znajduje się wiele poradników, dotyczących fotografii, które w przystępny sposób wyjaśniają, w czym tkwi sekret udanego, klimatycznego zdjęcia. Będą doskonałym wyborem zarówno dla początkujących fotografów, którzy dopiero uczą się swojego sprzętu, jak i dla osób bardziej zaawansowanych, które chcą podnieść swój warsztat na wyższy poziom. Co istotne, w przypadku takich poradników data ich wydania nie ma większego znaczenia, bo zasady działania sprzętu i kanony estetyki są ponadczasowe. Wybraliśmy dla Was kilka inspiracji!

  1. Make photography easier, Katarzyna Tusk

Książka popularnej blogerki, która zdradza tajniki, dzięki którym zdjęcia na jej blogu są tak dobre. Co ważne, jest napisana bardzo przystępnym językiem, bez technicznych zawiłości, dlatego będzie doskonałym wyborem zwłaszcza dla początkujących. Udowadnia, że każdy, bez względu na poziom umiejętności i jakość sprzętu jest w stanie wykonać świetne zdjęcia dzięki bardzo prostym wskazówkom.

  1. Poradnik fotograficzny, Ross Hoddinott

Ross Hoddinott to jeden  czołowych fotografów w Wielkiej Brytanii, który publikuje swoje prace m. in. W „BBC Wildlife”. Jego uaktualniony poradnik uwzględnia zmiany technologiczne, zachodzące na rynku aparatów, a także w oprogramowaniu do obróbki zdjęć. Z poradnika dowiemy się jak radzić sobie w różnych warunkach świetlnych a także jak ustawić aparat i w jaki sposób dokonać obróbki zdjęcia w programie graficznym.

  1. Fotografuj ludzi jak profesjonalista. Przewodnik po fotografii portretowej, Rod Edwards

Autor to człowiek, który ma na koncie m. in. prywatne sesje królowej Elżbiety II i jej małżonka. Jego poradnik stanowi połączenie inspirujących pomysłów i przejrzystych wskazówek i będzie doskonałym przewodnikiem po fotografii portretowej dla czytelnika na każdym poziomie zaawansowania. W rozdziale poświęconym programom do obróbki graficznej czytelnik znajdzie 10 najpopularniejszych technik retuszu portretowego – od usuwania zmarszczek aż po pozbycie się kilkunastu centymetrów w talii za pomocą cyfrowej diety.

  1. Laboratorium kreatywnej fotografii, Steve Sonheim, Carla Sonheim

52 praktyczne ćwiczenia, które pozwolą Ci poznać swój sprzęt i w przystępny sposób wyjaśnią sekrety udanego zdjęcia w każdych warunkach pogodowych. Książka potwierdza starą zasadę, że najlepszy aparat to ten, który akurat masz przy sobie.

  1. Sekrety mistrza fotografii cyfrowej, Scott Kelby

Ten poradnik sprawi, ze Twoje zdjęcia już nigdy więcej nie utoną w masie tych przeciętnych. Autor, dzięki poczuciu humoru, bezpośredniości i świetnym przykładom w prosty sposób radzi, na czym warto się skupić, aby wykonać rewelacyjne zdjęcie. Kolejne wydanie tej cenionej książki zostało zaktualizowane i rozszerzone o nowe sytuacje – fotografię krajobrazową oraz porady.

  1. Fotografia cyfrowa. Podręcznik

Podręcznik kompleksowo przeprowadza przez wszystkie etapy doskonalenia techniki fotografowania – od tego, w jaki sposób poprawnie trzymać aparat, przez projekty takie jak portrety, dokumentacja wydarzeń czy krajobrazy aż po wskazówki dotyczące zakupu sprzętu, organizacji wystaw fotograficznych, problematykę praw autorskich czy tworzenie profesjonalnego portfolio.

  1. Ślub w obiektywie. Zatrzymaj w kadrze ten wyjątkowy dzień, Glen Johnson

Fotografowanie na ślubie i podczas weselnego przyjęcia to bardzo trudna sztuka. Bycie możliwie jak najbliżej ludzi a jednocześnie umiejętność nie zakłócania intymności chwili tak, aby klimatycznie uchwycić towarzyszące wydarzeniu emocje to prawdziwa sztuka! Z książki dowiesz się jak sprawić, aby ludzie czuli się dobrze, gdy robisz im zdjęcia, co jest ważnym elementem udanej fotografii a także będziesz umiał rzetelnie wycenić swoje usługi w przypadku działalności biznesowej. Zdecydowanie polecamy!

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

PARTNERZY:

POLECAMY: