Bezpieczne Piękno – jak je osiągnąć? Zadbaj o swoją cerę

Jeżeli  zbliża się dzień Twojego ślubu, możliwe że ostrożnie podchodzisz do wszelkich kosmetycznych nowości. Bo co, jeżeli miałyby nagle ci zaszkodzić? Albo wręcz odwrotnie – testujesz co popadnie, by w panice jak najszybciej znaleźć coś, co poprawi wygląd twojej niezbyt dobrze prezentującej się cery. Czas byś zaparzyła sobie ulubioną herbatę, usiadła spokojnie i odstresowała się. Znamy tajemnicę, jak uzyskać efekt promiennej cery bez żadnego ryzyka!

Błędy, szkodzące skórze 

Jednak zanim ci ją zdradzimy, czas wspomnieć o najczęściej popełnianych błędach w pielęgnacji cery.

Po pierwsze – dobieranie kosmetyków nie pod kątem swojej skóry. Prawdopodobnie wiesz, czy jest sucha,  tłusta, normalna, wrażliwa, czy mieszana. Dlatego nie kupuj nigdy kosmetyku, który totalnie na pasuje do typu twojej skóry, tylko dlatego że zareklamowali go jako idealnie wygładzający.

FOT. MAT. PRASOWE CLINIQUE

Po drugie – dobieranie kosmetyków nie pod kątem swojego wieku. Jeżeli na kremie pisze 50+, a ty masz 40 – daruj sobie. Fakt, że skóra po jego zastosowaniu może początkowo wyglądać świetnie, ale kiedy przyzwyczai się do zawartych w danym stężeniu składników aktywnych, możliwe że nie będzie działał na twoją skórę już żaden słabszy krem.

Po trzecie – nie zmywanie makijażu. Czy to z powodu zmęczenia, czy przez zapomnienie (choć trudno zapomnieć o tak elementarnej sprawie). Makijaż i brud przez noc odkłada się, zatykając pory, sprzyja powstawaniu wyprysków, zmarszczek i poszarzałej, zmęczonej cery. W końcu pod warstwą fluidu czy pudru skóra nie ma jak oddychać, regenerować się, czyli jednym słowem: odpoczywać. To trochę tak jakby położyć się spać w kombinezonie i butach narciarskich. Niby człowiek zaśnie, ale będzie mu niewygodnie i się nie wyśpi.

FOT. MA. PRASOWE CLINIQUE

Po czwarte – zapominanie o złuszczaniu. Nie wystarczy codzienna aplikacja kremu. 1-2 razy w tygodniu skóra wymaga złuszczania martwego naskórka. Dobrze w tym spisują się peelingi i maseczki, niestety nie każdy jest wystarczająco delikatny, by nie pozostawiać skóry czerwonej na długie godziny. Firma Clinique oferuje wspaniały kosmetyk Clarifying Lotion, którego rodzaj dobiera się zależnie od rodzaju własnej cery. W ten sposób nie przesuszymy skóry suchej, zaś tłustej z zaskórnikami zapewnimy odpowiednio intensywne złuszczanie.

Bezpieczne piękno 

Czas przejść do objawienia tajemnicy bezpiecznego piękna. Clinique oferuje kosmetyki przetestowane alergologicznie i w 100% bezzapachowe. Idealnie nadają się do nawet najbardziej wrażliwej skóry. Nie podrażniają, nie uczulają, nie pieką przy nakładaniu, a w zamian oferują idealnie gładką i nawilżoną cerę. Clinique stworzyła różne linie pielęgnacyjne, odpowiednie dla każdego rodzaju cery. Po te kosmetyki możesz sięgnąć bez obaw, nawet dzień przed ślubem! :)

 

 

 

 

www.clinique.com.pl 

Share

O MAGAZYNIE