Barwne kamienie w pierścionkach zaręczynowych

Zaręczyny to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez kobietę momentów w związku i nie lada wyzwanie dla mężczyzny – w końcu to on musi wykazać się niezwykłą znajomością gustu partnerki przy samodzielnym doborze pierścionka.

Niesłabnąca popularność diamentów sprawia, iż na niektórych półkach jubilerskich dominuje monotonia i przewidywalność. Czas z tym skończyć! Idzie nowe: KOLOROWE!

Fot. Mat. Prasowe Fiospose.it

Fot. Mat. Prasowe Fiospose.it

Marilyn Monroe śpiewała, że diamenty to najlepsi przyjaciele kobiety. Trudno się z tym nie zgodzić. Wyglądają elegancko i efektownie na palcu każdej damy, niezależnie od jej wieku. Z drugiej strony ich uniwersalny charakter sprawił, że firmy jubilerskie, tworząc całe kolekcje biżuterii diamentowej z pierścionkami zaręczynowymi na czele, nie pozostawiły zbyt dużej alternatywy szukającym czegoś ponadstandardowego. Tymczasem nadchodzi nowe! Na rynku coraz popularniejsze stają się kolorowe kamienie ozdobne, szlachetne i półszlachetne. To dzięki nim pierścionek może być dopasowany do ciebie, przyszła Panno Młoda, nie tylko kształtem i kolorem, ale także innymi właściwościami. Co powiesz na soczysty turmalin, pastelowy morganit albo błękitny topaz? Zapamiętaj te egzotycznie brzmiące nazwy, być może któryś z tych kamieni już wkrótce zabłyśnie na twoim serdecznym palcu! W końcu, kto powiedział, że kobieta musi mieć tylko jednego najlepszego przyjaciela?

Fot. Mat. Prasowe:

Fot. Mat. Prasowe: 1. YES; 2. JUBILER SCHUBERT; 3. YES, 4. APART

Wszystkie barwy ziemi

Mówiąc o kamieniach ozdobnych w damskiej biżuterii, najczęściej mamy na myśli diamenty, rubiny albo szmaragdy. To klasyczne przykłady, ale przecież nie wyczerpują całej gamy kamieni dostępnych na rynku jubilerskim! Pudrowy róż (morganit), głęboki granat (lapis-lazuli), oliwkowa zieleń (oliwin, perydot), morski niebieski (turkus), nasycony amarant (turmalin) albo mleczna biel (opal)… To bynajmniej nie futurystyczny opis kolorów tęczy, ale całkiem realny katalog kolorów kamieni, jakie naturalnie występują w przyrodzie. Wiele z nich posiada różne warianty kolorystyczne (np. topaz może być niebieski, żółty lub pomarańczowy).

Fot. Mat. Prasowe:

Fot. Mat. Prasowe: 5. YES; 6. JUBILER SEZAM; 7. YES; 8. POMELLATO

Aż trudno uwierzyć, że kamienie o tak ciekawych kolorach powstały na skutek naturalnych procesów morfologicznych zachodzących pod powierzchnią ziemi. Ostateczny kolor poszczególnych kamieni uwarunkowany jest ich miejscem występowania w środowisku naturalnym (decydującym między innymi o zawartości związków chemicznych), ewentualnymi naturalnymi „zanieczyszczeniami”, czyli domieszkami innych pierwiastków, takich jak: siarka, węgiel czy żelazo, oraz procesami, jakim podlegały w całej swojej historii powstania.

Fot. Mat. Prasowe:

Fot. Mat. Prasowe: 9. S&A JEWELLERY DESIGN; 10. APART; 11. JUBILER SCHUBERT; 12. JUBILER SEZAM

Kamień w kulturze

Szlachetne kamienie to coś więcej niż tylko ładna błyskotka. Wiele kultur plemiennych uważało poszczególne kruszce za swego rodzaju talizmany, które mają chronić człowieka przed złem. Dlatego członkowie plemion często zabierali je ze sobą w postaci amuletów, na przykład podczas wypraw wojennych. Do tej pory środowiska zajmujące się ezoteryką wierzą, że pewne kamienie, przypisane konkretnemu znakowi zodiaku lub miesiącowi, w którym przyszło się na świat, mają korzystny wpływ na osobę, która je nosi. Ezoterycy uważają, że kamienie posiadają szczególne właściwości lecznicze i uzdrawiające (dla przykładu,  turkus ma chronić przed migreną).

Fot. Mat. Prasowe:

Fot. Mat. Prasowe: 13. SWAROVSKI; 14. PANDORA

 Anna Wierzbińska

 Więcej w najnowszym wydaniu „Magazynu Wesele” nr 2 (38) 2015

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

PARTNERZY:

POLECAMY: