Alternatywa dla obrączek ślubnych

W branży ślubno-weselnej pojawia się coraz więcej alternatywnych rozwiązań. Młodzi stają przed wyborem: ślub w kościele czy w plenerze? Tradycyjna sala na wesele, stara stodoła czy nowoczesny namiot? Składając przysięgę mówią sobie: „Przyjmij tę obrączkę, jako znak mojej miłości i wierności…” A może wcale nie obrączkę? Część par decyduje się na rozwiązania alternatywne i zamiast obrączek ze salonu z biżuterią wybiera inny symbol miłości. Przedstawiamy najpopularniejsze z nich.

Obrączki z drugiej ręki 

Styl życia i przekonania pary młodej mają wpływ na decyzję o wyborze obrączek. Organiczny budżet, życie w stylu zero vaste, niechęć do konsumpcjonizmu i inne czynniki mogą decydować o tym, że para zdecyduje się przynieść na ceremonię obrączki z drugiej ręki.
Wiele par młodych decyduje się na zaślubiny obrączkami, które mają dla nich znaczenie symboliczne. Mogą być to np. rodzinne pamiątki, które przechodzą z pokolenia na pokolenie. Zdarza się, że Para Młoda, chcąc zrobić coś dobrego dla innych, licytuje obrączki na aukcji charytatywnej, ale obrączki można kupić też na popularnych portalach zakupowych, na których można kupić wszystko. To alternatywa dla tych, którzy chcą ograniczyć wydatki.

Obrączki z małej pracowni

Żyjemy w czasach, w których wesele nie musi być duże, a obrączek wcale nie trzeba kupować w dużych sklepach znanych marek. Sala na wesele może być estetyczna, ale urządzona bez przepychu, a po swoje wymarzone obrączki można wybrać się do małej pracowni, która wykona obrączki na zamówienie. Oprócz tradycyjnych obrączek można w ten sposób kupić obrączki z materiałów, które na co dzień nie kojarzą się z biżuterią, np. z drewna lub ze szkła. Decyzje o zakupie obrączek w małych pracowniach młodzi często argumentują chęcią wspierania lokalnego biznesu. Takie pary oglądają też często wyłącznie sale na wesele w najbliższej okolicy i korzystają z lokalnych cateringów.

Kolczyki, naszyjniki, nieśmiertelniki 

Pary młode, które nie chcą nosić tradycyjnych obrączek decydują się często na inny rodzaj biżuterii. Mogą być to sygnety, pierścionki, bransoletki na naszyjniki. Popularne są kolczyki tego samego wzoru, umieszone w tym samym miejscu ciała. Nie muszą być to wcale uszy, może być nos, brew czy pępek. Parze młodej, która decyduje się na takie rozwiązanie nie zależy, żeby symbol miłości był rozpoznawalny dla wszystkich, ale dla nich samych.
Nieśmiertelnik w tradycyjnym znaczeniu tego słowa to mała blaszka na łańcuszku, którą nosi żołnierz. Nieśmiertelnik ma wygrawerowany numer, który pozwala na identyfikację w razie śmierci lub zranienia. Nieśmiertelniki znalazły swoje miejsce także w modzie, w tym modzie ślubnej. Pary młode lubią nieśmiertelniki za to, że można je wykonać z każdego metalu – w tym także z metali szlachetnych oraz za to, że mają dużą powierzchnię graweru, można na nich zapisać dość obszerne jak na możliwości biżuterii wyznanie miłosne.

Alternatywa dla obrączek ze sklepu – tatuaże lub… nic

Coraz więcej par decyduje się na to, żeby obrączki zastąpić tatuażem. Zazwyczaj jest to tatuaż na palcu serdecznym prawej dłoni, czyli w miejscu, w którym tradycyjnie nosi się obrączkę. Tatuaż może przyjąć formę obrączki, otaczać palce, może być tekstem, np. imieniem ukochanej osoby czy datą ślubu, albo symbolem. Popularne są symbole takie jak serca, pasujące do siebie puzzle czy nieskończoność. Pary młode decydujące się na tatuowane obrączki z racji ogólnego upodobania do tego sposobu zdobienia ciała. Niewątpliwą zaletę wytatuowanej obrączki jest fakt, że nie można jej zgubić.
Niektóre pary uznają, że w ogóle nie potrzebują obrączek, że żaden symbol nie oddaje ich miłości, a złote krążki na palcach nowożeńców uważają za formę obnoszenia się ze swoim uczuciem. Są też osoby, które w ogóle nie noszą żadnej biżuterii i nie chcą tego zmieniać, nie chcą więc jej kupować i posiadać.

Czy można wziąć ślub bez obrączek? 

Decydując się na obrączki, które wcześniej należy do kogoś lub na obrączki z materiałów, które nie są popularne, nie musicie mierzyć się z pytaniem czy w ogóle można wziąć ślub bez obrączek. Ale jeśli wybraliście alternatywę, powinniście wiedzieć czy ślub bez obrączek jest możliwy. Jeśli bierzecie ślub kościelny, obrączki będą konieczne do zaślubin. Możecie ich potem nie nosić, ale na samej ceremonii musicie je mieć.
Jeśli natomiast decydujcie się na ślub cywilny w urzędzie, nie musicie mieć ze sobą obrączek. Wystarczy uprzedzić o tym fakcie urząd. Jeśli zamiast obrączek wybraliście inny symbol łączącego Was uczucia po prostu o tym powiedzcie. Urzędnicy uwzględnią brak obrączek i dostosują treść przysięgi do sytuacji.

Tekst sponsorowany: GoCook – organizator przyjęć weselnych www.gocook.pl

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

PARTNERZY:

POLECAMY: