6 pomysłów na romantyczne zaproszenia ślubne

Podjęliście decyzję o ślubie i właśnie szukacie zaproszeń, które będą pasować do waszych romantycznych dusz? Ta wyjątkowa uroczystość z założenia ma dość nastrojowy charakter. Dlatego znalezienie motywu przewodniego papeterii nie powinno być dla was większym problemem, nawet jeśli nie wybraliście jeszcze stylu imprezy. Sprawdź, jakie zaproszenia ślubne idealnie wpisują się w romantyczne klimaty.

Zaproszenia klasyczne

Papeteria w klasycznym stylu to idealna propozycja dla par, które jeszcze nie wybrały motywu przewodniego ślubu i wesela. Na dodatek eleganckie wzory i stonowane, neutralne kolory nigdy nie wychodzą z mody. Takie ponadczasowe zaproszenia na wesele są przeważnie dość minimalistyczne i niesamowicie estetyczne. Mogą pojawić się na nich m.in. kwiaty, misterne ornamenty, ozdobne litery czy też błyszczące elementy w kolorze złota bądź srebra.

Zaproszenia w stylu boho

Styl boho od dłuższego czasu bije rekordy popularności w świecie ślubów i wesel. I trudno się temu dziwić. Kryje się bowiem za nim tajemnicze, lekko buntownicze oblicze romantyczności z wyraźną inspiracją artystyczną bohemą czy też hipisami. Motywem zaproszeń ślubnych boho często są polne kwiaty ułożone w wianki, które kojarzą się z eterycznością i subtelnością.

Zaproszenia rustykalne

Zaproszenia w stylu rustykalnym nawiązują do wiejskiej sielanki. Z tego powodu nie może zabraknąć na nich romantycznych polnych kwiatów, najlepiej wyglądających niczym namalowany ręcznie obraz. W ofercie sklepu online Amelia-Wedding.pl można znaleźć projekty, w których kwiaty znajdują się na deskach przypominających ściany stodoły czy też papeterię retro w charakterystycznym odcieniu brązu.

Zaproszenia kwiatowe

Kwiaty na zaproszeniach mogą również mieć nieco neutralny charakter i nie muszą kojarzyć się z konkretnym stylem. Prawdopodobnie trudno znaleźć ślubny motyw, który byłby bardziej romantyczny i jednocześnie podkreślał elegancki charakter wydarzenia. Wbrew pozorom nie trzeba wybierać róż, które są symbolem miłości. Ciekawym pomysłem może być postawienie na kwiaty, które mają szczególne znaczenie dla pary.

Zaproszenia z koronką

Delikatna koronka świetnie współgra ze ślubną elegancją i na dodatek jest niesamowicie romantyczna. Z tego powodu może śmiało stać się główną ozdobą zaproszeń na wesele. Jest to świetny sposób na oryginalną papeterię z klasą. Koronka może pojawić się na zewnątrz bądź na wewnątrz zaproszenia. Ponadto może być ozdobiona gustowną tasiemką z niewielką kokardką.

Zaproszenia personalizowane

Kreatywne pary z romantycznymi duszami mogą zdecydować się na personalizację zaproszeń ślubnych. W ten sposób papeteria nabierze wyjątkowo osobistego charakteru i podkreśli uczucie łączące przyszłych małżonków. Można przykładowo umieścić na okładce mapę Polski z sercami w miejscowościach, z których pochodzą państwo młodzi. Ciekawą opcją są też komiksowe podobizny zakochanej pary czy też romantyczne zdjęcie z nastrojowej sesji narzeczeńskiej.

fot. mat prasowe Firmy

Podziel się ze znajomymi!


Zapisz się
do subskrypcji
Magazynu

Otrzymasz od nas
coś fajnego

Zapisz się
do subskrypcji
Newslettera

PARTNERZY:

POLECAMY: